ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס היום לראשונה לאפשרות הממשית של פתיחת משא ומתן עם הפלסטינים - זאת בעקבות הדיווח בחדשות 2 אמש, לפיו מוכן יו"ר הרשות אבו-מאזן להתפשר ולשוב לשולחן הדיונים לשיחות ישירות מול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח פגישתו עם ראש הממשלה הגיאורגי, אמר נתניהו כי "מטרתנו היא לא רק לסמן 'וי' על פתיחת משא ומתן, אלא להתמיד בשיחות ולהמשיך בהן במשך תקופה כדי לנסות להתמודד עם כל הנושאים, ולהגיע להסכמה שתפתור את הנושאים המהותיים לסכסוך.

"תקוותינו העמוקה היא לשלום, לשלום אמיתי שאותו ניתן להשיג רק בשיחות ישירות ללא תנאים מקדימים", הדגיש ראש הממשלה. "אנו מוכנים להיכנס למשא ומתן כזה. אני מקווה שהפלסטינים מוכנים לכך גם".

נתניהו הוסיף: "לצורך הגעה להסכמים יידרשו זמן, נחישות ושיטתיות ואני מקווה שלפלסטינים יהיו הדברים האלה. זאת גישתנו, אני מקווה שזאת גם הגישה שלהם".

בנט סקפטי

עוד קודם לכן, הביע יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ספקנות באשר לאפשרות של פתיחה מחודשת של המשא ומתן. "אני לא מאמין שייצא מזה שום דבר", אמר בנט לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "צריך לזכור שרוב הפלסטינים תומכים בחמאס".

אין תמונה
סקפטי, בנט

בנט התייחס גם לחילוקי הדעות הבולטים בין ראשי המפלגות שמרכיבים את הקואליציה והבהיר כי אין בכוונתו לנסות לבלום את המהלך בשלב הראשוני. "אני מכיר את הכיוון של ראש הממשלה, אבל אנחנו לא שותפים בעמדות בעניין הזה", הסביר בנט. "גם יאיר לפיד תומך במדינה פלסטינית, ואני מתנגד. לדעתי הקמת מדינה פלסטינית בתוך הארץ הזאת זה אסון".