האוטובוס שהותקף, אוגוסט 2011 (צילום: חדשות 2)
דם על רצפת האוטובוס שנפגע אתמול | צילום: חדשות 2

שלא כבדרך כלל, מגנה העולם המערבי דווקא לא את ישראל - אלא את מתקפת הטרור המשולבת שטלטלה אתמול את גבול הדרום. השר הבריטי לענייני המזרח התיכון, אליסטר ברט, פרסם הודעה זועמת שבה כתב: "אני מגנה את מעשי האלימות המזעזעים האלה, שאינם יכולים להביא לשום תוצאה חיובית".

ברט המשיך וציין כי "בעוד שמאמצי השלום באזור נמשכים, אין מקום לתוקפנות כזו. לאנשים שביצעו את הפשע הזה אין כל תירוץ מתקבל על הדעת. מחשבותיי ותפילותיי נתונות כעת עם משפחות הקורבנות. אני שולח אליהן את תנחומיי העמוקים".

גם בארמון האליזה תקפו בחריפות את האחראית לשרשרת הפיגועים אתמול. "צרפת מגנה במלוא הנחישות את מתקפת הטרור בדרום ישראל שגבתה את חייהם של שבעה ישראלים וגרמה לפציעתםם של עשרות אחרים".

במשרד החוץ בפריז הוסיפו כי "אנו מעבירים את תנחומינו למשפחות ולקרובי המעשים המתועבים הללו, ומאחלים לפצועים החלמה מהירה. בתקופה קשה מאוד כזו, עומדת צרפת לצד העם בישראל. אין כל הצדקה למעשים כאלה, ויש לגייס את כל הכוחות למען השגת שלום".

שר החוץ הגרמני, גידו וסטרוולה, אמר כי הוא "מגנה בכל לשון" את אירועי אתמול. הוא גם הזהיר כי "הדבר עלול לפגוע במאמצים להשיג שלום במזרח התיכון".

לדברי וסטרוולה, "אסור שהמלחמה העזה להשגת שלום ופיוס במזרח התיכון תיבלם על ידי מעשים של טרור ואלימות. בשעה זו אנו עומדים לצד חברינו בישראל. האחראים לפיגועים הללו יצטרכו לתת את הדין על מעשיהם".

גם ברוסיה: "להגביר את המאבק בטרור"

דימטרי מדבדב  - נשיא רוסיה. ארכיון (צילום: רויטרס)
נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב | צילום: רויטרס

גינוי חריף למתקפת הטרור נשמע גם במוסקבה. בהודעת משרד החוץ הרוסי נמסר כי "הפיגועים בדרום ישראל לא יכולים להיות מוצדקים בשום אופן, בטח ובטח שלא בשל האופן שבו הם בוצעו ובשל העובדה שאזרחים היו אלו שהיו על הכוונת".

עוד מסרו במשרד החוץ במוסקבה, כי "רוסיה מביעה את תנחומיה הכנים למשפחות השכולות ומצרה על מות הקורבנות. המצב מחייב להגביר את המאמצים הבינלאומיים להילחם בטרור כדי להפסיק את סבלם של אנשים חפים ומפשע, וכן לסכל פעולות שנועדו לערער את היציבות באזור".

האמריקנים גם כן תקפו את האחראים לביצוע הפיגועים. מהבית הלבן נמסר: "אנו מקווים שהם ייתנו במהרה את הדין על מעשיהם. אנו מגנים בכל לשון את מתקפת הטרור האכזרית בדרום ישראל, מעבירים את תנחומינו העמוקים למשפחות הקורבנות ומאחלים רפואה שלמה לפצועים. ארצות הברית וישראל עומדות מאוחדות יחדיו במערכה נגד הטרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק