ג'ונתן פולארד, ארכיון (צילום: AP)
28 שנים בכלא. פולארד | צילום: AP

הביקור - ומאמצי השחרור: אסתר, רעייתו של המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד הכלוא בארה"ב כבר 28 שנים, תבקר היום במשכן הכנסת ותיפגש עם ראשי סיעות וח"כים נוספים כדי לקדם את שחרור בעלה לקראת ביקורו של הנשיא אובמה בישראל בחודש הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטפו לחדשות 2 בפייסבוק

פולארד צפויה להיפגש היום במשכן הכנסת גם עם יו"ר "יש עתיד", ח"כ יאיר לפיד ולבקש ממנו לפעול בכל הכוח למען שחרור בעלה לקראת ביקור אובמה. "אני מבקשת מנשיא המדינה וראש הממשלה, אנא פעלו עכשיו בכדי להציל את בעלי. אחרי 28 שנים בכלא הטרגדיה הזו חייבת להפסק", הפצירה פולארד.

"שמענו את דבריהם של הבכירים שקראו לשחרורו, ראינו את מסמכי ה-CIA שקבעו שיהונתן העביר מידע רק על מדינות ערב ולא פעל נגד ארה"ב", הזכירה. "יש לפעול עכשיו, לפני ביקור הנשיא אובמה, בכדי להפסיק את הטרגדיה הזו לפני שכבר לא יהיה את מה להציל", הזהירה פולארד.

"אובמה, בוא לישראל עם פולארד"

יבקר וישחרר? הנשיא אובמה (צילום: רויטרס)
יבקר וישחרר? הנשיא אובמה | צילום: רויטרס

הוועד לשחרורו של פולארד פועל ביתר שאת לקראת ביקורו הצפוי של אובמה. עשרות אזרחים הגיעו אתמול ל"משמרת הצלת חיים" מול בית הנשיא בירושלים, בשעה שהנשיא אירח במעונו סנאטורים אמריקנים בכירים. המפגינים הניפו שלטים בעברית שקראו לנשיא "אל תתן לפולארד להנמק בכלא" וכן שלטים באנגלית בהם הופיעו דמיותיהן של בכירים אמריקנים מהשורה הראשונה התומכים בשחרור של פולארד.

במהלך האירוע הצטרפו אל המפגינים כמה משכניו של הנשיא וחלקם אף ביקשו לקחת עמם את השלט שאחזו ותלו אותו על מרפסת ביתם המשקיפה על משכנו של האזרח מספר אחת. הפגנה נוספת צפויה ביום רביעי הקרוב, בזמן שפרס ייפגש עם הסנאטור הרפובליקני מרקו רוביו.

"אנו קוראים לנשיא המדינה ולראש הממשלה להעלות את עניינו של יהונתן פולארד בראש פגישותיהם עם בכירים אמריקנים בכלל ולקראת ביקור הנשיא אובמה בפרט. אם מנהיגי המדינה באמת רוצים להחזיר את יהונתן כשהוא עדיין בחיים עליהם לפעול כעת", הוסיפו בוועד לשחרורו של פולארד.