ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום בפריז עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד כחלק מביקורו הרשמי במדינה. בשיחה עם עיתונאים שהתקיימה טרם פגישתם, דנו השנייםבסוגיית תכנית הגרעין האירנית העומדת במרכז ביקורו של נתניהו במדינה ואמר כי "תקיפה באירן תביא איתה תחושה של הקלה לכל מדינות האזור". ראש הממשלה ניצל את הבמה והתייחס גם לפרסומים על התמודדותו העצמאית האפשרית של השר הפורש משה כחלון .את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"משה כחלון אמר לי בצורה מפורשת שבכוונתו להישאר בליכוד", ציין נתניהו כשהשיב לשאלות העיתונאים. "הוא אמר את זה בציבור ואני מאמין שכך יעשה", הוסיף.

בהמשך דבריהם, התייחסו ראש הממשלה נתניהו ונשיא צרפת הולנד לסוגיית הגרעין האירני, והביעו תמימות דעים לגבי מידת נחישותם שלא לאפשר למדינה הסוררת להניח את ידיה על נשק לא-קונבנציונלי. "אני קורא לאירן להראות באופן ממשי כי זנחה את תכניתה הגרעינית", אמר נשיא צרפת. "איום הנשק הגרעיני מכיוונה של הרפובליקה האסלאמית אינו דבר שנוכל לקבל", ציין וסיכם: "גם מדינות ערב אינן רוצות לראות גרעין בידיו של המשטר האירני". לאחר מכן הודה ראש הממשלה נתניהו להולנד ואמר כי הוא "מודה לו על העמדה הקשוחה בעניין האירני".

הולנד: "לחדש תהליך השלום ללא תנאים מוקדמים"

מנהיגי שתי המדינות עומתו גם עם הקיפאון המדיני בין ישראל לפלסטינים. "אני מוכן לחזור לשולחן המשא ומתן ללא תנאים מוקדמים", אמר נתניהו. "מנקודת מבטי, אפשר להזמין את אבו-מאזן לארמון האליזה ולהתחיל במהלך", הוסיף. נשיא צרפת פרנסואה הולנד, התייחס גם הוא לסוגייה וציין כי לדעתו, "רק משא ומתן יכול להביא להנעת התהליך המדיני ולפתרון הסכסוך".