פרס ונתניהו - הטקס הרשמי במוצ"ש (צילום: רויטרס)
ראש הממשלה והנשיא. נגד הדרת נשים | צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס מתייחסים היום לנושא הדרת נשים בישראל ומביעים התנגדות נחרצת לנושא שעורר לאחרונה ביקורת ציבורית רבה ואף הביא את מזכירת המדינה האמריקנית להתבטא בנושא.

"אני מבקש לומר בצורה ברורה וחד משמעית - אני מתנגד נחרץ לתופעת הדרת נשים במרחב הציבורי", הדגיש ראש הממשלה. "זאת תופעה מצומצמת שאינה מעידה על כלל האוכלוסייה וגם לא על כלל האוכלוסייה החרדית, אבל היא קיימת". נתניהו הוסיף כי "מקומן של הנשים במרחב הציבורי חייב להיות מובטח ושוויוני וכי השוויון בין גברים ונשים מוחלט - כך זה היה וגם ימשיך להיות".

גם נשיא המדינה שמעון פרס התבטא נגד העניין. "כל אפליה בעיני היא שגיאה חמורה שיש לתקנה בהקדם. לאחרונה עלתה התופעה של הדרת נשים או איסור שירת נשים במרחבים הציבוריים. אל לנו להפוך מרחבים ציבוריים למוקדים הנתפסים כאפליה הסותרת את ערכינו", אמר הנשיא. "לאף גבר אין רשות להכריח אישה לשבת במקום שהוא קובע". פרס הוסיף כי כנשיא מדינת ישראל הוא "אינו יכול לעבור לסדר היום על תופעות מסוג זה".

מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון הביעה לאחרונה אכזבה ותמיהה על הפגיעה במעמדה של האישה בישראל. קלינטון מתחה ביקורת חד משמעית והשוותה את המצב בישראל לאירן, הן בסוגיית שירת הנשים והדרתם מהמרחב הציבורי, והן בנושא האוטובוסים בירושלים, שבהם יושבות הנשים בחלק האחורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק