"אין מה לרתום את העגלה לפני הסוסים. על ישראל להודיע קודם כל על נסיגה מהגולן לקווי 1967", כך אומר שר החוץ הסורי ווליד אל-מועלם בראיון לעיתון הלונדוני "א-שארק אל-אווסט", בתגובה לדיווחים מהימים האחרונים על האפשרות כי יחודשו שיחות השלום בין ישראל לסוריה.

"איננו רוצים לנהל את המשא ומתן באמצעות כלי התקשורת והעיתונות", אמר מועלם בראיון, והתייחס גם לדברים שיוחסו לו בכלי תקשורת בריטיים השבוע, בעניין רצונה של סוריה לשוב לשולחן המשא ומתן. "אנחנו רוצים כל פיסת אדמה מהגולן. האדמה מהווה בעבורנו עניין של כבוד וגאווה".

מועלם שב והדגיש, כי חידוש המשא ומתן תלוי בראש ובראשונה בראש הממשלה נתניהו. "השאלה הראשונה שצריך לשאול היא האם נתניהו מוכן לסגת", אמר.

לשכת נתניהו: "ביבי מוכן לנסוע מייד לדמשק"

ווליד מועלם. נקרא לסדר
מועלם. הכדור במגרש של ישראל | צילום: חדשות 2

השבוע צוטטה הודעה מיוחדת מלשכת ראש הממשלה בעיתון "א-שרק אל-אווסט", ולפיה "ראש הממשלה בנימין נתניהו מוכן לנסוע באופן מיידי לדמשק, להיפגש עם נשיא סוריה ולחדש את המשא ומתן ללא תנאים מוקדמים".

תגובת לשכת ראש הממשלה באה על רקע הדיווחים כי סוריה נתנה את הסכמתה לשוב למשא ומתן עם ישראל, בתנאי שיוסכם כי תיעשה נסיגה ישראלית בשלבים מרמת הגולן. "לשכת נתניהו הבהירה לעיתון כי ראש ממשלת ישראל מוכן גם להזמין את הנשיא הסורי לירושלים, או להיפגש עמו במדינה שלישית לשם מטרה זו", נמסר בהודעת לשכת ראש הממשלה.