אולמרט, לבני וברק. החליטו יחד (צילום: חדשות 2)
אולמרט, לבני וברק, ארכיון | צילום: חדשות 2

עוד לפני ישיבת הממשלה השבועית, התכנס הבוקר המטבחון המדיני - המשולש אולמרט, ברק ולבני, כדי לדון באפשרויות לקידום עסקת שליט.

נושא נוסף שנמצא על הפרק - כיצד לנהוג בהצעת מצרים לפתוח חלקית את המעברים על מנת להאיץ את המשא ומתן לשחרור החייל החטוף. 

בלשכת ראש הממשלה הבהירו אתמול שלא תהיה רגיעה או פתיחה של מעברים בלי הסכם לשחרור גלעד שליט, בניגוד לפרסומים בתקשורת הערבית בסוף השבוע, שלפיהם החתימה על הסכם רגיעה היא עניין של ימים.

"לא נגיע להבנות לפני שחרור שליט"

"בעקבות פרסומים ממקורות זרים לפיהם עומדת ישראל לחתום על הסכם רגיעה עם חמאס, הרינו להבהיר: ישראל לא מנהלת כל מו"מ עם חמאס, ובוודאי שלא תגיע איתו להבנות", נמסר אתמול מלשכת רה"מ.

"בניגוד לפרסומים שונים", הוסיפו בלשכה, "מחר ייערכו התייעצויות בנושא המשך מדיניותה של ישראל בכל הנוגע למצב בדרום ובמהלכן ייבחן מכלול הדברים. בכל מקרה, אם תידרש החלטה כלשהי זה ייעשה רק באמצעות כינוס של הקבינט המדיני-ביטחוני, וכן בהתחשב בכל הנסיבות הפוליטיות החדשות שנוצרו בעקבות הבחירות".

בלשכת ראש הממשלה מדגישים כי "מה שעומד כרגע בראש סדר העדיפויות מבחינת ישראל הוא ביטחון תושבי הדרום ושחרורו של גלעד שליט. ישראל תשקיע את כל המאמצים לקדם שתי מטרות אלה. עמדת ראש הממשלה היא כי ישראל לא תגיע להבנות בדבר רגיעה לפני שחרורו של גלעד שליט".

אתמול דווח: שחרור שליט קרוב מתמיד

לאחר אין-ספור פרסומים בימים האחרונים על הסכם רגיעה קרוב ועל פריצות דרך שונות במו"מ שמקיימים במצרים עם חמאס, דיווח אתמול העיתון "אל חיאת" היוצא לאור בלונדון כי גם העסקה לשחרורו של גלעד שליט עומדת להתקיים בקרוב.

לפי העיתון, גורם מצרי רשמי שמעורב במו"מ עם חמאס מעריך כי עסקת חילופי השבויים תתקיים לפני תום כהונתו של ראש הממשלה הנוכחי אולמרט. עוד דווח בעיתון כי העסקה, אם תתבצע, תכלול שחרור של אלף אסירים פלסטיניים, כפי שפורסם בעבר.