ההסתה בטלוויזיה של החמאס נמשכת: בתכנית הילדים "החלוצים של מחר" שללה דמות של דבורה את המשא ומתן עם ישראל. "אני עם ההתנגדות", הבהירה הדבורה לילדה ולצופים. "שיהודי יתפלל לידי? לא ייתכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תכנית הילדים משודרת ברשת אל-אקצא של חמאס, בה משוחחת ילדה עם דבורה בשם נח'ול. בפרק ששודר לאחרונה, ואותר על ידי מכון המחקר לתקשורת הפלסטינית "ממרי", הסבירה הילדה ששמה "רים" לדבורה את פירוש המילה "משא ומתן". "טעים... אני אוכלת משא ומתן פעמיים בימים", אמרה נח'ול, אך הילדה הבהירה לה: "את לא יכולה לאכול משא מתן".

"משא ומתן זו מילה שילדים שומעים, אבל לא יודעים מה פירוש המילה", אמרה הילדה. "משא ומתן פירושו שאנחנו והציונים נהיה ידידים, ושאנחנו צריכים לסלוח להם על דם השהידים". "מה! לעולם לא", מחתה הדבורה.

"אני עם ההתנגדות"

רים המשיכה והסבירה כי משמעות המשא ומתן היא ש"אנחנו נקבל חצי מירושלים, והם יקבלו את החצי השני, אם הם יסכימו". "רים, את אומרת שיהודי יתפלל לידי? בלתי אפשרי", הבהירה נח'ול.

הפרשנות של הילדה רים למו"מ המדיני הקצינה בהמשך השיחה: "משא ומתן אומר שאנחנו נעצור, נענה ונרצח את המוג'הידין, ו-90% מהאדמה של פלסטין תלך ליהודים". "לא, זה בלתי אפשרי", התנגדה הדבורה.

הילדה שאלה את הדבורה: "את תומכת במשא ומתן או בהתנגדות?"."אני עם ה...פיו פיו", ענתה והחוותה תנועה וקול של יריות, "אבל אני לא אעשה את זה בעצמי". "את עם ההתנגדות?" שאלה שנית רים, ונח'ול הבהירה לה: "כל הכבוד, רים". "יפה אמרת, נח'ול", סיכמה הילדה בהבעת תמיכה בעמדה הקיצונית שהביעה הדבורה.