אבו מאזן באו"ם, ארכיון (צילום: רויטרס)
אבו מאזן באו"ם, ארכיון | צילום: רויטרס

אחרי המהלך החד-צדדי שנשא פרי בעצרת האו"ם, הורה אחר הצהריים אבו-מאזן לשנות באופן רשמי את שמה של הרשות הפלסטינית ל"מדינת פלסטין". המהלך בא בעקבות החלטת העצרת הכללית לשדרג את מעמד הפלסטינים ל"מדינה משקיפה שאינה חברה" לפני כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הוראתו של אבו-מאזן, ייכתב מעתה "מדינת פלסטין" על כל הבולים הרשמיים, על הניירות וגם על המסמכים שישוגרו מעתה על ידי אנשיו מרמאללה. גורמים בלשכתו מסרו לסוכנות הידיעות AP כי "הצעד ננקט כדי להעצים את ריבונותנו על הקרקע ומהווה צעד נוסף בדרך לקבלת עצמאות אמיתית".

מירושלים טרם נמסרה תגובה רשמית על ההתפתחויות.

"אם התהלך המדיני ייתקע - אמסור לנתניהו את המפתחות"

בשבוע שעבר נועד אבו-מאזן עם נציגי מפלגת מרצ והבהיר להם כי "אם התהליך המדיני ייתקע - אמסור לנתניהו את המפתחות למוקטעה במו ידיי".

אבו-מאזן אמר עוד כי למרות המשבר ביחסים עם ישראל, הוא מאמין כי עדיין קיים סיכוי להגיע להסדר קבע. "האופציה להסכם עדיין פתוחה, אינני מתכוון לפנות לבית הדין הבינלאומי בהאג", הבטיח.

יושב-ראש הרשות התייחס גם לטענות, לפיהן קיימים שיבושים בתיאום הביטחוני בין צה"ל למנגנוני הביטחון ברשות ואמר כי דווקא ישראל היא זו שסודקת את ההסדרים הקיימים. "צה"ל הפסיק להודיע לנו בעת שהוא נכנס לשטחי A לביצוע פעולות", טען.