ראש ממשלת ישראל דאז בנימין נתניהו
נתניהו. הון ושלטון? | צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו, חכר את אחד ממטוסיה של חברת "מרחב", שבבעלותו של איש העסקים יוסי מימן בעת נסיעתו החשאית שלשום לרוסיה. הבוקר התברר כי במהלך היעלמותו של נתניהו, שהוסברה בלשכתו כ"ביקור במתקן ביטחוני בארץ", טס ראש הממשלה לרוסיה במטוס פרטי מכיוון שחשש שאם יעישה שימוש במטוס חיל האוויר, עלול הדבר להיוודע לתקשורת.

במשרד ראש הממשלה ובקבוצת "מרחב" סירבו לומר מה היתה עלות החכרת המטוס, אולם הסבירו כי התשלום בוצע על פי מחיר קבוע המחושב לפי מספר שעות הטיסה. המחיר נאמד בכמה אלפי דולרים לכל שעת טיסה.

גורמים בסביבתו של מימן אמרו היום כי הוא אינו מעורב ישירות בהחכרת המטוסים, ואלו נעשות מול חברת-בת שבבעלותו, המתפעלת את מטוסי חברת "מרחב". "יוסי לא נמצא בקשר ישיר עם החברה, והוא לא בודק כל לקוח", הסבירו בסביבתו והדגישו כי למימן לא היה מושג שראש הממשלה עושה שימוש במטוסו. "נתניהו לא שילם פחות ממה שהיה משלם בכל טיסה אחרת", המשיכו הגורמים, "הסיבה שהוא לקח מטוס פרטי היא על מנת לקבל דיסקרטיות".

"מרחב": מסרבים להתייחס

לטיסה, שיצאה ביום שני בצהריים ממתחם המטוסים הפרטיים בנתב"ג, התלוו גם היועץ לביטחון לאומי של ראש הממשלה, עוזי ארד, המזכיר הצבאי, מאיר כליפי וכן שני ראשי ענפים ביחידה לאבטחת אישים ומאבטחיו האישיים של ראש הממשלה. מטוסו של ראש הממשלה שב לישראל סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר למחרת.

בימים כתיקונם משמשים המטוסים את אנשי הקבוצה, אולם כשהמטוסים אינם נמצאים בשימוש, הם מושכרים בדרך כלל לגורמים עיסקיים כמקובל בשוק, וזאת על מנת להחזיר את הוצאות האחזקה והתפעול היקרות. דובר קבוצת "מרחב" סירב להתייחס לכל פרט הקשור לנושא. ממשרד ראש הממשלה לא התקבלה תגובה.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק