מעכשיו הוא גם אביר: בטקס חגיגי העניקה מלכת בריטניה, אליזבת' השנייה, לנשיא המדינה שמעון פרס אות אבירות של כבוד. בשעות הצהריים התקבל נשיא המדינה בארמון בקינגהאם כשהוא מלווה על ידי משמר המלכה ונועד במשך שעה ארוכה עם מלכת בריטניה לפגישה בארבע עיניים. "אבירות הכבוד היא לא רק שלי, אלא של מדינת ישראל כולה", אמר האזרח מספר אחת בפגישתו עם המלכה.

התואר הוענק לנשיא פרס על תרומתו רבת השנים לקידום השלום במזרח התיכון . "60 שנות מדינת ישראל מתחלקות לשנים קשות של מלחמה על קיומנו ולשנים של עשיית שלום", אמר פרס למלכה הבריטית והבטיח כי ישראל תעשה הכול על מנת שלא להחמיץ הזדמנות לשלום.

כמו רונלד רייגן, ביל גייטס, סטיבן שפילברג וסולן להקת U2 - בונו, עכשיו גם פרס נושא את התואר המכובד, אבל מאחר והנשיא אינו נתין בריטי לא ניתן באמת לכנותו בתואר "סר". מדובר בתואר אבירות שמכונה Knight Grand Cross of the Order of St. Michael and St. Georg. מסדר האבירות נוסד ב-1918 על ידי המלך ג'ורג' החמישי וניתן ליחידים ששירתו שירות חשוב למען הממלכה על ידי מלכת בריטניה.

הנשיא שמעון פרס לא הגיע לבקינגהאם פלאס בידיים ריקות והעניק למלכת בריטניה מסמך היסטורי, כתב האמנה של נציגה הדיפלומטי הראשון של מדינת ישראל. על כתב האמנה חתם אביה של המלכה אליזבת', המלך ג'ורג' השישי בשנת 1949. המסמך התקבל מגנזך המדינה ומוזיאון ישראל ומוסגר לכבודה של הוד מלכותה. בנוסף, העניק הנשיא למלכה הבריטית זוג פמוטי כסף בצורת כתרי רימון, עבודת יד של צורף תימני, סגולה לברכה ואריכות ימים.

פרס יסיים היום ביקור של שלושה ימים בממלכה הבריטית, אך לא יחזור לארץ לפני שייפגש עם הנסיך צ'ארלס ועם ראש הממשלה גורדון בראון.