בז'נבה דנו היום במסקנות דוח גולדסטון, אבל יש מי שממש מגיע לכאן כדי להבין מה קורה במזה"ת: השחקנית האמריקנית ורעייתו לשעבר של הקולנוען וודי אלן, מיה פארו, הגיעה היום לשדרות הישר מביקור מקביל ברצועת עזה, והדגישה: "אני פה כאדם פרטי".

פארו, המשמשת כשגרירת רצון טוב של ארגון יוניצ"ף - ארגון האו"ם למען הילדים, זכתה לקבלת פנים חגיגית בביה"ס המדעי-תורני בשדרות. תלמידי בית הספר קיבלו את השחקנית בשירה ובפרחים, והחליפו ברכות עם האורחת. פארו התעניינה כיצד הרגישו התלמידים בעת נפילת קסאמים בעירם.

הכוכבת האמריקנית, שפועלת למען ילדים בכל העולם, הייתה קשובה ואמפטית כלפי התלמידים. בהמשך נפגשה פארו עם משפחות של הרוגי קסאם ועם פצועים ושמעה את סיפוריהם.

"כפי שראית ושמעת היום מפי התלמידים, גם אנחנו רוצים לחיות בשלום", אמר ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה שניסה לשתף את השגרירה במציאות הקשה בעיר במשך שמונה השנים האחרונות, והעניק לאורחת פסלון עשוי מתכת המסמל את הכמיהה לשלום. "אני רוצה להעניק לך ורד זה משאריות של קסאם בשמם של ילדי שדרות, בתקווה לעתיד טוב יותר ושהטרור יהיה מאחורינו", אמר ראש העירייה.

פארו: ביקורי אינו פוליטי

מיה פראו (צילום: AP)
מיה פארו בעזה, השבוע | צילום: AP

שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, שליווה את האורחת, ניסה אף הוא להסביר לה על החיים בצל הקסאמים. "מי שסובל מהמלחמה אלו הם הילדים שמנסים לגדול בסביבה חמה ושקטה", אמר השר והוסיף כי לישראל כואב מאוד על דברים שקרו ועל סבלם של אחרים, "אבל את המצב הזה כפו עלינו ואנחנו מנסים לפעול בצורה הומאנית".

הרצוג בירך על פועלה הרב של פארו למען ילדים. "אנחנו פועלים עם יוניצ"ף בישראל כדי להקל על סבלם של ילדים ולמען הבטחת עתיד טוב יותר עבור כול הילדים באשר הם", לדבריו.

"צריך לתמוך בכל הילדים בכל העולם כולו גם בעזה וגם בישראל", אמרה פארו בסיום הביקור, אליו הגיעה אחרי יומיים בעזה. "גם שם הילדים מתפללים לשלום ומייחלים לקום בבוקר ללא פחד", ציינה והדגישה כי ביקורה אינו פוליטי, "אני מגיעה כשגרירה למען ילדים".