"תמיד יש לנו יחסים קרובים". שפירו (צילום: חדשות 2)
מתקפה נגד השגריר. שפירו | צילום: חדשות 2

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו נפגש היום (ג') לראשונה עם חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת, לדיון על היחסים בין שתי המדינות והמו"מ המדיני. בתוך זמן קצר התלהטו הרוחות במפגש וחברי הכנסת מהימין החלו להטיח בשפירו דברים קשים. "אל תמכור לנו טיעונים לא אינטליגנטיים, אף אחד בישראל לא קונה את זה", אמרה לו ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי) בהתייחסה לסירובה של ארה"ב לשחרר פולארד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זכתה לציון נכשל: ח"כ סטרוק (צילום: חדשות 2)
"אל תמכור לנו טיעונים". ח"כ סטרוק | צילום: חדשות 2

"זהו אינטרס יסודי של ארה"ב שישראל תישאר מדינה יהודית ודמוקרטית בטוחה", הדגיש שפירו במהלך המפגש. "הנשיא אובמה דיבר על תוצאת המו"מ והיא מדינה פלסטינית עצמאית עם סידורי ביטחון לישראל". בתגובה לדבריו אמרה לו ח"כ סטרוק: "אדוני השגריר, אותנו לא מעניינים סידורי ביטחון, אנחנו כאן בגלל זכותנו על הארץ".

סטרוק לא הייתה היחידה שהפנתה אמירות קשות כלפי שפירו, שניסה מצידו לשכנע בנחיצותו של הסדר מדיני עם הפלסטינים. "איך אפשר לסמוך עליכם? מתי עמדתם לצידנו?", שאל אותו ח"כ דוד רותם (הליכוד ביתנו). "יש כאן הפעלת לחץ שלא מתאימה לידידה. זאת לא ידידות אלא לאנוס אותנו לבצע דברים שאנחנו לא רוצים", הצטרף ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי).

משה פייגלין (צילום: חדשות 2)
ח"כ משה פייגלין | צילום: חדשות 2

בכך לא פסקו ההתבטאויות הקשות שהפנו חברי הכנסת מהימין לשגריר שפירו. "הסיוע האמריקני הוא טעות ואני מתנגד לו", אמר ח"כ משה פייגלין (הליכוד ביתנו). "חוסר האמון נובע מהפצע שנקרא יונתן פולארד ומדיף ריח קשה של אנטישמיות". ח"כ שולי מועלם הוסיפה כי "הממשל האמריקני הנוכחי אימץ את הנרטיב הפלסטיני. הפתרונות שלכם לא מובילים לשום מקום".

"אין רוב בליכוד להסדר שתוכנו חלוקת הארץ", אמרה לשפירו ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד-ביתנו). "העמדות הללו משקפות את רצונו של העם בישראל וכל ניסיון לכפות עלינו תכניות מדיניות בניגוד לעמדת הבוחר יהווה פגיעה בדמוקרטיה הישראלית".