נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, יגיע בעוד כשבועיים לביקור בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית. הנשיא "החדש-ישן" צפוי לפגוש בביקורו את ראש הממשלה נתניהו, שר החוץ ליברמן והנשיא שמעון פרס.

משם ימשיך פוטין להמשיך לביקור ברשות הפלסטינית, שם הוא צפוי להיפגש עם יו"ר  הרשות אבו-מאזן ולחנוך מרכז לתרבות רוסית בבית לחם. לאחר מכן ימשיך פוטין לירדן ולהיפגש עם המלך עבדאללה.

קלינטון: "רוסיה מעבירה מסוקי קרב לסוריה"

אמש נפגשה בוושיגנטון מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון עם נשיא המדינה שמעון פרס הצפוי לקבל הערב את מדליית החירות מהנשיא אובמה. בתחילת הדיון, נשאלו שני המנהיגים על המצב בסוריה. קלינטון אמרה ש"מה שקורה בסוריה משנה מאוד לארה"ב, אבל יותר דרמטי לישראל. אנו ממשיכים לתמוך במאמציו של קופי ענאן כי הוא מייצג את האו"ם ואת הליגה הערבית. זה יוצא דופן שיש שליח אחד שמדבר עבור שני ארגונים".

"ענאן מנסה להרכיב קבוצת מדינות, כולל רוסיה, שאנו מסכימים שיש לכלול אותה, כדי לעבוד על מפת דרכים לקראת שינוי פוליטי. ברוסיה אומרים שהם לא תומכים באסד אבל מודאגים ממי שיבוא אחריו. הקו האדום שלנו היה אירן, לצרף אותה לתכנית זו טעות קשה - הם תומכים במשטר ומעודדים באופן פעיל לא רק את הצבא הרגיל, אלא גם את המיליציות שצצות שם".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק