שוב חוסר תקשורת בין ראש הממשלה ושר החוץ שלו: לאחר נאומו של שר החוץ אביגדור ליברמן בפני עצרת האו"ם בניו יורק והתבטאותו על המשא ומתן עם הפלסטינים - לפיה השגת הסכם שלום בשנים הקרובות אינה ריאלית - מגיעה תגובה חריפה במיוחד מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"תוכן נאומו של שר החוץ באו"ם לא תואם עם ראש הממשלה", נמסר זמן קצר לאחר דבריו של ליברמן. "ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא זה שמנהל את המשא ומתן המדיני בשמה של מדינת ישראל. נושאי הסדר השלום השונים יידונו סביב שולחן המשא ומתן ולא בשום מקום אחר".

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיע אחר הצהריים (שעון ישראל) לעצרת האו"ם בניו יורק והגיב על תום תקופת ההקפאה וכן על האיום האירני. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

בנאומו אמר ליברמן כי הגישה לפיה כדי לטפל בבעיה האירנית יש לפתור קודם את הסכסוך הישראלי-פלסטיני היא מוטעית מיסודה ושהמצב הוא הפוך לחלוטין. "אירן יכולה להתקיים בלי החמאס אך החמאס לא יכול להתקיים בלי אירן", אמר ליברמן.

"הסכם שלום - לא בשנים הקרובות"

לדבריו, "כל עוד לא נפתרה הבעיה ואירן ממשיכה לערער את היציבות במזרח התיכון כולו ולהחזיק שלוחות על גבולות ישראל בצפון ובדרום, בדמות החיזבאללה והחמאס, לא ניתן יהיה להגיע להסדר קבע בין ישראל לפלסטינים".

בנוגע למשא ומתן עם הפלסטינים ציין שר החוץ כי יש להגיע להסכם ביניים ארוך-טווח, משום שהשגת הסכם שלום כולל בשנים הקרובות איננה ריאלית. "הסכם ביניים ארוך-טווח יאפשר לפלסטינים צמיחה כלכלית וחופש תנועה ויאפשר לדורות חדשים של ישראלים ופלסטינים שלא גדלו על שנאה והסתה להגיע לשלום מלא בעוד כמה עשורים", הוסיף השר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק