בעולם לא רואים בעין יפה את הקמפיין לגירוש המסתננים. בתקופה האחרונה הגיעו לירושלים מסרים בוטים וחריפים מצד הקונסולים הכלליים של ישראל בארצות הברית, שדיווחו בזה אחר זה ובאופן חד משמעי על התחושות הקשות בעקבות המסרים הנשמעים בארץ והנזק החמור שיוצר הדבר בקרב הממשל והקהילות היהודיות.

השוואת המסתננים ל"סרטן" ו"מפיצי מחלות" על ידי פוליטיקאים ישראלים הביאה את הדיווחים בכלי התקשורת האמריקנים על הנעשה בארץ כ"מהומות גזע" ועל פשעי שנאה - מעשים שמעולם לא נשמעו בהקשר לישראל.

לפי ההערכות, עיקר הנזק התדמיתי נגרם בקרב חברי הקהילה האפרו-אמריקנית והליברלית. התסכול הגדול של הדיפלומטים בחו"ל נובע מהידיעה שאת רוב המסתננים לא ניתן לגרש - אי אפשר לעשות, אך גם הדיבורים על כך מסבים נזק כבד, יש אומרים בלתי הפיך.

חברת הכנסת מירי רגב אמנם התנצלה על דבריה אחרי הסערה שעוררו. כזכור, באחת ההפגנות נגד המסתננים שנערכה בדרום תל אביב, כינתה רגב את התפשטות תופעת המסתננים בחברה "סרטן". בהתנצלות שפרסמה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה כתבה "התכוונתי לדימוי של תופעה - תופעת המסתננים המתפשטת בארץ. בשום שלב לא השוויתי סרטן לבני אדם". את הבכירים בארצות הברית, זה כנראה פחות משכנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק