שרת החוץ ציפי לבני, התארחה הערב באולפן "פגוש את העיתונות" והתייחסה בהרחבה למבצע בעזה, להשלכותיו וגם לנושא החייל החטוף גלעד שליט. "ייתכן שנידרש לכמה מבצעים מול החמאס", אמרה לבני בראיון לדנה ויס ורינה מצליח. במהלך הראיון ענתה השרה לבני גם לשאלות שהופנו אליה באמצעות פרויקט "יש לי שאלה לראש הממשלה" של חדשות 2 באינטרנט ו-YouTube.

גם אתם רוצים לשלוח שאלה? כנסו ל-www.YouTube.co.il/Elections09

בעניין הלחץ הגובר להשגת הפסקת אש, אמרה לבני: "יש עוד מדינות בעולם הזה שנלחמות בטרור. הן מבינות שגם אנחנו נמצאים בחזית הזאת. יהיו לחצים, אך אם נצליח להבהיר שהעניין הוא לא רק שקט מעל פני השטח, אלא גם בנושאים אחרים כמו ההברחות, נמשיך לקבל לגיטימציה לפעולה".

"אני אחראית להשבתו של גלעד שליט"

בראשית המבצע עלו שאלות על סוגיית החייל החטוף גלעד שליט. בתקשורת הפלסטינית והמצרית עלו דיווחים על אפשרות כי נפגע בימי המבצע הראשונים של צה"ל. "אני עצמי אחראית להחזרתו של גלעד שליט", אמרה לבני, והוסיפה: "כל מה שאנחנו עושים לוקח בחשבון גם את עניין שליט".

במהלך הראיון הועלה גם דו"ח וינוגרד והמסקנות שהפיקו הדרגים השונים בעקבותיו. לבני אמרה על כך: "וינוגרד זה לא טרואמה - זה שיפור את קבלת ההחלטות בישראל. ההתנהלות היא יותר משותפת, הצבא מוכן היום ותהליכי קבלת ההחלטות השתנו לטובה".

ומה באשר להפסקת אש? לבני פסימית במעט: "ממילא אין משמעות למה שחמאס חותם עליו", היא אומרת ומוסיפה: "מבחינתי כל הסדר שעונה על האינטרסים של ישראל הוא הסדר נכון. מה שנותן לגיטמציה לחמאס, איני רואה בו כמי שעונה על האינטרסים שלנו".

ואם גם אתם מעוניינים לשלוח שאלות למנהיגים שלנו, אתם מוזמנים לעשות זאת. חדשות 2 ו-YouTube נותנים לכם הזדמנות חד-פעמית להפנות שאלה שעליה יענה ראש הממשלה הבא.
כל הפרטים - בלינק הבא: www.YouTube.co.il/Elections09.