נתניהו ומרקל, אתמול (צילום: AP)
נתניהו ומרקל. ראש הממשלה בגרמניה | צילום: AP

רוב הציבור בישראל סבור כי למרות הפניה הפלסטינית לאו"ם, יש לשוב לשולחן המשא ומתן - כך עולה מסקר מכון "דחף" שנערך במיוחד עבור ערוץ הכנסת. בתשובה לשאלה האם ישראל צריכה לפתוח במשא ומתן עם אבו מאזן, השיבו 41% מהנשאלים כי יש לפתוח מיד במשא ומתן, בעוד ש-26% אמרו כי הם סבורים שיש לפתוח במשא ומתן, אך לא בזמן הקרוב. 28% השיבו בשלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות זאת, מרבית הנשאלים תמכו בתגובת הממשלה לפנייה הפלסטינית לאו"ם. בתשובה לשאלה האם ישראל צריכה להגיב לשדרוג מעמדה של הרשות הפלסטינית באו"ם בצעדים שיפגעו ברשות - כמו הרחבת הבנייה בשטחים או הפסקת העברה של כספים - השיבו 53% כי על ישראל להגיב, ו-40% אמרו כי אין צורך בתגובה.

ממצאי סקר מכון "דחף" לערוץ הכנסת (צילום: חדשות 2)
ממצאי סקר מכון "דחף" לערוץ הכנסת | צילום: חדשות 2

למרבית הנשאלים בסקר הייתה ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה בקידום התהליך המדיני מול הרשות הפלסטינית. 50% מהם סברו כי נתניהו לא מתאמץ דיו כדי להגיע להסכם עם הפלסטינים(22% אמרו כי נתניהו "די לא מתאמץ" ו-28% אמרו כי נתניהו בכלל לא מתאמץ). מנגד, 43% אמרו שנתניהו כן משקיע מאמצים (13% סבורים כי נתניהו "מתאמץ מאוד" ו-31% סברו כי ראש הממשלה "די מתאמץ").

הסקר נערך בקרב 440 נשאלים, וטעות הדגימה היא 4.7%. 

בינתיים, גובר הלחץ הבינלאומי על ישראל בעקבות החלטתה לבנות 3,000 יחידות דיור נוספות בשטח E1, שבין ירושלים למעלה אדומים. הערב ייפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, שהצטרפה גם היא למגנים את ההחלטה. העיתון הגרמני "דר שפיגל" דיווח היום כי גרמניה שקלה לבטל את ביקור נתניהו בברלין בעקבות המתיחות בין המדינות.

בישראל לא ממש מתרגשים מהביקורת בעולם, ומוקדם יותר היום אישרה ועדה מיוחדת של המנהל האזרחי את תכנית הבניה באזורE1, בדיון שהתקיים באופן לא מתוכנן. עם זאת, ההערכות הן שיחלוף עוד זמן רב עד תחילת העבודות באזור, אם בכלל.

הסקר המלא יפורסם מחר בשעה 22:30 בתכנית "שוברים כלים" עם ד"ר מינה צמח ורוני מילוא.