לקראת ההכרזה על מדינה פלסטינית עצמאית גוברים הקולות בליכוד שקוראים לספח בתגובה את כל השטחים לישראל.

הערב אנו חושפים הקלטות של שר הרווחה והתקשורת משה כחלון, בהן הוא מביע את דעתו לגבי הדרך בה צריכה ישראל לנקוט אם אכן יכריזו הפלסטינים על צעד חד-צדדי. בהקלטות, שהועברו לחדשות 2 על ידי הכתב הפוליטי של רדיו גלי ישראל זאב קם, מדבר השר כחלון בפני הדור הצעיר של הליכוד על המצב החדש שנוצר ומשמיע דברים שהשמיעו בעיקר חברי האגף הימני של הליכוד.

"הם יעשו צעדים - אנחנו נעשה צעדים", אומר השר כחלון ומפרט: "אני חושב שצריכים מיד סיפוח של כל השטחים באותו יום". בתגובה מריע הקהל והשר ממשיך: "הכרזתם על מדינה אין שום בעיה? אנחנו גם נכריז. כמו שאומרים הילדים - אתם התחלתם".

לאחר מכן מכריז כחלון על צעד נוסף שיש לנקוט. "לעצור להם כספים", אומר השר, "יש להם 12% צמיחה שם, שזה בא מאיתנו. זאת אומרת שיש להם הרבה מה להפסיד".

בכינוס מדבר השר גם על הבנייה בהתנחלויות בניסיון להרגיע את הקהל ואומר שמתום ההקפאה ישראל בונה - ולא רק בגושי ההתנחלויות הגדולים. "יש מחוץ לגושים בנייה והיא נבנית בקצב מעורר כבוד. להגיד לכם שזה מספיק?" התשובה היא לא", פוסק כחלון ומפרט: "יש לנו בעיות עם ברק עם הטבעות כמו בברוכים, בכל מיני מקומות, שזה מטופל יום יום על ידי חברי הכנסת מהאגף הנכון של הליכוד".

השר אדלשטיין: אם הם - גם אנחנו

והשר כחלון לא היחיד שחושב כך. גם שר ההסברה והתפוצה יולי אדלשטיין קורא לתגובה דומה. "לדעתי, אם הפלסטינים ילכו למהלכים כאלה אנחנו צריכים ללכת למהלכים סמליים כגון סיפוח ביהודה ושומרון", אומר השר ומוסיף כי מדובר לא רק ברעיון שלו. עוד מציין אדלשטיין כי לקראת מועד ההכרזה תהיה לישראל "מדיניות מגובשת והחלטות מגובשות".

בתגובה לדברים אמרה ח"כ זהבה גלאון כי "הצעת השר כחלון לסיפוח שטחי הגדה היא הצעה מסוכנת, שמשמעותה תוספת של שלושה מיליון פלסטינים למדינת ישראל, מה שגרוע יותר מזכות השיבה". לדברי ח"כ גלאון, הפתרון היחיד הוא להגיד כן למדינה פלסטינית באו"ם ולהיכנס למשא ומתן על סוגיות הליבה.