"שלח את אחינו". גלעד שליט וג'ונתן פולארד (צילום: חדשות 2)
קרא לשחרורו. שליט למען פולארד | צילום: חדשות 2

שליט למען פולארד: האם המחווה המרגשת של החייל שנחטף על ידי חמאס ושוחרר, תסייע לקדם את שחרורו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד לקראת חג החירות?.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר התייחס גלעד שליט בעמוד הפייסבוק הרשמי ששימש את מטה המאבק לשחרורו לסוגיה הכאובה וקרא לכל חבריו ברשת החברתית לחתום על העצומה לשחרור פולארד, שעליה חתמו כבר למעלה מ-100 אלף אזרחים.

"אני חתמתי על העצומה, אנא חתמו גם אתם. החופש הוא מתנה וזכות גדולה", ציין החייל ששוחרר משבי חמאס לפני כשנה וחצי. "תודה לכל מי שעשה למעני, עתה אנא הצטרפו להצלת פולארד", שליט צירף לסטטוס קישור לחתימה על העצומה. 

נתניהו: "אעלה את נושא השחרור בפגישתי עם אובמה"

אין תמונה
שליט: החופש הוא מתנה וזכות גדולה

בשבוע שעבר נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אסתר פולארד, רעייתו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. ''כבר מזמן הגיע הזמן שיונתן ייצא לחופשי", אמר לה נתניהו והבטיח שהנושא יעלה בביקורו של הנשיא אובמה בישראל בשבוע הבא.

"זה כבר עלה פעמים אינספור על ידי וגם על ידי אחרים, והגיע הזמן שייצא לחופשי'', הוסיף נתניהו. אסתר פולארד אמרה לנתניהו: "יונתן לא יכול יותר. זאת הזדמנות פז כשמגיע עכשיו נשיא ארה''ב, אם לא עכשיו, אי מתי''.

גם לורנס קורב, עוזר מזכיר ההגנה האמריקני בשנות ה-80, קרא לשחרורו של פולארד לאחר שכינס בשבוע שעבר מסיבת עיתונאים בירושלים. לדבריו, הממוצע במקרים שכאלה של ריגול למדינה ידידותית הוא 7 שנים, והוא לא היה אמור לקבל עונש מאסר עולם בעקבות הודאתו.

"אנחנו יודעים שפרס ונתניהו העלו את העניין עם הממשל הקודם, נתניהו כמעט הגיע לשחרור בתקופת קלינטון, הנשיא אובמה מגיע לישראל לראשונה כנשיא, זה הזמן של העם בישראל לומר את דברו", הצהיר קורב.

על רקע ביקור הנשיא: המאמצים לשחרור פולארד מתגברים

ברק אובמה (צילום: חדשות 2)
ישחרר את פולארד? אובמה | צילום: חדשות 2

מאז הכריז הבית הלבן על ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב אובמה בישראל בשבוע הבא, הלכו והתגברו המאמצים להביא לשחרורו של המרגל הכלוא זה 28 שנים. רעייתו אסתר נפגשה בחודש שעבר גם עם חברי כנסת וראשי הסיעות השונות, ביניהם גם עם יו"ר "יש עתיד" ח"כ יאיר לפיד, על מנת לבקש מהם להעלות את סוגיית השחרור של בעלה במסגרת שיחות המשא ומתן הקואליציוני.

"אני מבקשת מנשיא המדינה וראש הממשלה, אנא פעלו עכשיו בכדי להציל את בעלי. אחרי 28 שנים בכלא הטרגדיה הזו חייבת להפסק", הפצירה פולארד. "שמענו את דבריהם של הבכירים שקראו לשחרורו, ראינו את מסמכי ה-CIA שקבעו שהוא העביר מידע רק על מדינות ערב ולא פעל נגד ארה"ב. יש לפעול עכשיו בכדי להפסיק את הטרגדיה הזו לפני שכבר לא יהיה את מה להציל".

לחתימה על העצומה לשחרור פולארד