הצוותים הגדירו את הפגישות כ"רציניות". אר | צילום: AP

סבב השיחות השלישי בין צוותי המשא ומתן הישראלי והפלסטיני הסתיים אמש (ג'), כשבצד הישראלי נכחו שרת המשפטים ציפי לבני, ויועצו המיוחד של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו. בצד הפלסטיני הממונה על המשא ומתן סאיב עריקאת ומוחמד שטייה. בתום המפגש הגדירו הצדדים את השיחות כ"רציניות" וסיכמו כי פגישות נוספות יתקיימו בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר חשף פקיד פלסטיני בכיר חשף בשיחה עם סוכנות הידיעות AFP כי שיחה חשאית התקיימה היום בירושלים בין שרת המשפטים והאחראית על המשא ומתן ציפי לבני ונציגו של ראש הממשלה מולכו, לבין סאיב עריקאת, האחראי על השיחות מטעם הרשות הפלסטינית. 

פרטי הדיונים לא נחשפו, ככל הנראה בהתאם להוראות של הממשל האמריקני על "איפול" מלא בכל הקשור לפגישות ופרטי המשא ומתן, המתנהל בשבועות האחרונים.

הגורם הוסיף כי השליח המיוחד של ארה"ב למו"מ מרטין אינדיק, נפגש עם יו"ר הרשות אבו-מאזן אתמול, כדי ללחוץ על המשך קיום המשא ומתן, זאת למרות המשך הבנייה בהתנחלויות, אותה כינה הבכיר "המכשול הגדול ביותר לשיחות".

נתניהו: "הבנייה - לא העיקר בשיחות"

ביום שישי האחרון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הבנייה היא לא העיקר בשיחות המדיניות. בפתח פגישתו עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, אמר נתניהו כי "חשוב להבין שאם נבנה כמה מאות דירות בגילה, רמות או שאר השכונות היהודיות בירושלים או בגושי ההתיישבות כולם יודעים, לרבות הנושאים ונותנים הפלסטיני, שהם יישארו בריבונות ישראל בהסכם הקבע, זה לא הנושא העיקרי בו צריך לדון".

הוא הוסיף כי הנושא העיקרי שעליו יש לדון הוא כיצד להגיע למדינה פלסטינית מפורזת "שתכיר ותקבל את המדינה היהודית האחת ויחידה". הוא פנה לבאן ואמר כי "שורש הסכסוך היה ועודנו הסירוב המתמשך להכיר במדינה יהודית בכל גבול. זה לא קשור להתיישבות, זהו נושא שיש לפתור אך הוא לא הסיבה לכך שהסכסוך מתמשך. הסכסוך החל חמישים שנה לפני שהוקמה אפילו התיישבות אחת".