התירים חזרו גם לטורקיה (צילום: לירן סימון)
טורקיה. "שובו אלינו" | צילום: לירן סימון

שובו אלינו: קצת יותר מחודשיים אחרי תקרית המשט, קולות אחרים מטורקיה. ראש עיריית אנטליה, ד"ר מוסטפה אקאידין, קורא לתיירים הישראלים לשוב למדינה ולהתארח בבתי המלון בעיר התיירות. באותה הזדמנות הוא גם מותח ביקורת על התנהלות ראש ממשלת טורקיה, רג'ב טאיפ ארדואן.

"היה לנו לעונג גדול לארח ישראלים כל השנים, ואנחנו מצטערים על הירידה במספר התיירים מישראל", אמר ד"ר אקאידין בראיון ל"גלובס". "היחסים בין ישראל וטורקיה חשובים מאוד לכל האזור. אנטליה עיר בטוחה ביותר וכעיר שהכלכלה שלה מבוססת על תיירים - חשובה לנו התיירות מישראל".

"אנטליה בטוחה ביותר"

"גם אם יש בעיות בין הממשלות, היחסים בין הקהילות נשארים טובים", אומר אקיידין. "ישראל וטורקיה הן שתיהן מדינות חזקות מבחינה כלכלית, וטורקיה היא המדינה המוסלמית-דמוקרטית הגדולה והבטוחה ביותר. לכן, יש לשמר את היחסים בין שתי המדינות".

אקיידין דחה את הטענות לפיהן נערכו הפגנות באנטליה הפגנות נגד ישראל. "זו אי הבנה אחת גדולה", הוא מדגיש. "תושבי אנטליה התפרנסו כל השנים מהתייר הישראלי ואין שום סיבה שיפגינו עכשיו נגדו. כל תושבי אנטליה ישמחו מאוד לראות את הישראלים בחזרה. בשנת 2009 היו לנו תשעה מיליון תיירים, והישראלים היו אמנם אחוז קטן מהם, אבל הם מאוד חשובים לנו".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק