שר החוץ אביגדור ליברמן, ארכיון (צילום: AP)
שר החוץ ליברמן | צילום: AP

שר החוץ אביגדור ליברמן קרא לחסל את ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל. "זו הדרך היחידה למנוע את המנהרות בעתיד ולפגוע בחמאס", אמר ליברמן. "משעל הוא המממן והוא האחראי לפגיעה בישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישתו עם שרת החוץ של רואנדה תקף ליברמן גם את קטאר ואת רשת הטלוויזיה שפועלת בה, אל-ג'זירה. "קטאר הפכה להיות בעיה עולמית", הסביר שר החוץ. "היא מהווה את עמוד השדרה הכלכלי של קבוצות הטרור הקיצוניות ביותר שמערערות את היציבות בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט. קטאר היא גם גורם מרכזי בעימות שאנחנו מנהלים עכשיו מול החמאס בעזה, כשבין היתר היא מממנת את החמאס ונותנת מקלט לחאלד משעל".

גורש, שוב. חאלד משעל, ארכיון (צילום: AP)
חאלד משעל | צילום: AP

לדברי ליברמן, "רשת אל-ג'זירה, שגם אותה כמובן מממנת קטאר, היא עמוד התווך המרכזי במערך ההסברה והתעמולה של החמאס. אל-ג'זירה נטשה אפילו את מראית העין של כלי תקשורת מהימן והיא משדרת, גם לתוך עזה וגם החוצה לעולם, הסתה אנטי-ישראלית, שקרים, התססה ועידוד לטרוריסטים. אנחנו כבר התחלנו בבחינה של הפעילות והמעמד של אל-ג'זירה מתוך כוונה שלא נאפשר לה יותר לפעול בישראל".

שר החוץ ציין כי ישראל תבדוק את האפשרות לאסור על רשת הטלוויזיה הקטארית לשדר מהארץ. "בישראל פועלות ומשדרות כל הרשתות הכי גדולות בעולם, חלק לא מבוטל מהן לא משדר בדיוק תעמולה ציונית, אפילו להיפך, אבל כמדינה דמוקרטית אנחנו חייבים לאפשר את זה. במקרה של אל-ג'זירה זה לא ענין של תקשורת אלא ענין שנוגע לפעילות של זרוע של ארגון טרור שנלחם כרגע נגד מדינת ישראל", אמר.