מחכים למסמכים: בהתבטאות ראשונה בנושא מסמכי ויקיליקס אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מקובל שיש פער בין מה שנאמר בפומבי ומה שנאמר בפרטי, אבל לגבי ישראל הפערים אינם גדולים". הוא הוסיף: "באשר למדינות אחרות, הפערים מאוד-מאוד גדולים".

הערב החל מ-23:30: משדר מיוחד בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט, עם חשיפת המסמכים החדשים

"במגעים עם ארצות-הברית לא הייתה התייחסות ספציפית למה שייחשף, ואני לא יודע אם האמריקנים הספיקו לברר מה יש שם", הוסיף ראש הממשלה, שסייר בדרום לרגל הקמת הגדר שאמורה למנוע כניסית פליטים ממצרים לישראל. "נחכה ונראה", סיים את ההתייחסות.

המסמכים "עשויים לסכן חיי אדם"

מוקדם יותר היום, ניסה פעם נוספת הממשל האמריקני למנוע את פרסום מיליוני המסמכים באתר האינטרנט ויקילקס, על ידי פנייה ישירה למנהליו. היועץ המשפטי של מחלקת המדינה כתב לג'וליאן אסאנג' כי פרסום המסמכים עלול "לסכן חיי אדם".

"אם משהו מהחומרים שאתם מתכננים לפרסם ניתן לכם על ידי אנשי ממשל, או בתיווך כלשהו ללא אישור, זה נעשה בהפרה של החוק האמריקני ויגרור תוצאות. כל זמן שויקיליקס מחזיק בחומר כזה, הפרת החוק נמשכת", כתב היועץ הרולד הונג-ג'ו קו.

הוא הוסיף כי הפצת המידע לעיתונים ברחבי העולם "מרחיבה את הפעילות הבלתי-חוקית". "הדבר מסכן את חייהם של אינספור חפים מפשע - מעיתונאים ועד לפעילי זכויות אדם, בלוגרים, חיילים ועוד".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

החשיפה הגדולה ב"ויקיליקס" - סיקור מיוחד:

פרופיל: מי אתה, ג'וליאן אסאנג'?

לקראת החשיפה הגדולה: כוננות ספיגה במערב

כך תיראה החשיפה: 260 אלף מסמכים - רובם לא מסווגים