שר הביטחון, ליברמן, ארכיון (צילום: AP)
קרא להשיב את האסיר לכלא. ליברמן | צילום: AP

"לכלוא שוב את האסיר שקרא לחטוף חיילים": סאמר עיסאווי, אסיר פלסטיני ששוחרר בעסקת שליט - ומאז נכלא ושוחרר שוב אחרי שהתכוון לשוב לעסוק בטרור, קרא לחטוף חיילים ממש אתמול, היום בו שוחרר. עקב קריאתו של עיסאווי, שהפך לגיבור פלסטיני לאחר ששבת רעב בכלא ועקב כך גם שוחרר, קורא שר החוץ אביגדור ליברמן בתגובה להשיבו למאסר באופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתמול שוחרר מהכלא סאמר עיסאווי. אותו אסיר ששוחרר בעסקת שליט וחזר לכלא - שבת רעב לסירוגין ושוחרר שוב, בתנאים מגבילים", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו. "למרבה ההפתעה, כבר ביום שחרורו הוא קרא להמשיך ולחטוף חיילי צה"ל בראיון לטלוויזיה של חמאס ואמר כי שחרור אסירים יושג רק באמצעות חטיפות ועסקות חילופי שבויים וששום דבר לא יושג בלי זה".

עקב קריאתו של עיסאווי, קרא היום ליברמן להשיבו מיד לכלא: "כל מדינה דמוקרטית-נורמלית ששואפת להגן על עצמה הייתה מחזירה כבר אתמול את עיסאווי לכלא. אסיר ששוחרר על-תנאי וקורא, עוד באותו היום, לחטוף את חיילי המדינה ששחררה אותו צריך למלא את מלוא עונשו בכלא ללא שום הנחות".

ליברמן הבהיר בנוסף כי אם עיסאווי ירצה להמשיך לשבות רעב - שיעשה זאת ככל שיחפוץ. ליברמן חתם את הפוסט שפרסם ב'מסר' לעיסאווי, אם יוחזר למאסר: "כמו שאמר השר הבריטי האמפרי אטקינס על שובת רעב אירי: 'אם הוא יתמיד ברצונו להתאבד - שיעשה זאת'".

אמש, בכתבה ששודרה במהדורה המרכזית, תועד עיסאווי חוזר לכפרו - ומתקבל כגיבור לאומי. הפלסטיני שהפך לסמל לאחר שהגיע למשקל של 45 קילוגרמים והיה בסכנת חיים כיוון שסירב לאכול, אמר כי "לכל אדם ולכל עם תחת כיבוש יש זכות טבעית להתנגד לו". בהמשך אמר את דברי ההסתה החריפים שקראו לחטוף חיילים בערוץ הטלוויזיה של חמאס, אלה שבעטיים מבקש ליברמן להשיבו אל מאחורי סורג ובריח.