נחטף בדובאי? אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
החרם של דובאי על ישראל נמשך | צילום: רויטרס

אחרי שסירבה לאשר את כניסתה של שחר פאר, סוגרת דובאי את שעריה גם בפני ישראלים נוספים. בדובאי דחו בסוף השבוע את בקשתה של בכירה בבנק לאומי, המשמשת כיו"ר ועדת הבנקאות של ICC ישראל (לשכת המסחר הבינלאומית) לקבל ויזה לקראת כינוס מיוחד של הוועדה ביום שני הקרוב, ואסרו את כניסתה למדינה.

יו"ר ICC ישראל, אורן שחור, פנה למשרד החוץ בבקשה שיפעילו לחץ דרך ראשי ICC העולמית על ממשלת דובאי לשנות את ההחלטה. מכיוון שבדובאי כבר נמצאים כ-250 מ-300 משתתפי הכנס הוחלט כי אי אפשר לבטלו וכי הוא יתקיים כמתוכנן.

עם זאת, מאמציו של שחור הצליחו בכל זאת להניב פירות. בעקבות שיחות שקיים עם בכירים בארגון, התקבלה בסוף השבוע החלטה במועצת מנהלים של הארגון העולמי כי "מדינות שלא יאפשרו בעתיד לכל חברי ICC מ-140 מדינות בעולם להשתתף, לא יורשו לקיים בשטחם הריבוני כנסים וועידות מטעם הארגון".

לפני שלושה שבועות סירבה דובאי להעניק ויזה לטניסאית הישראלית שחר פאר ולאפשר את השתתפותה בטורניר הטניס היוקרתי על רקע פוליטי. בעקבות הסירוב החליטה התאחדות טניס הנשים העולמית להטיל על מארגני הטורניר את הקנס הגבוה אי פעם בתולדות המפעל: 300 אלף דולר. פאר עצמה פוצתה ב-44,250 דולר וב-130 נקודות.