מטה המאבק למען שחרור החייל החטוף גלעד שליט מפגין הבוקר מול ביתה של שרת החוץ ויו"ר קדימה, ציפי לבני בתל אביב במחאה על התבטאותה אמש, לפיה "מדינת ישראל לא מחויבת להחזיר כל חייל שנופל בשבי". כ-150 בני אדם, פעילי המטה ואזרחים המביעים הזדהות, מפגינים במחאה על מה שהם מכנים ה"התבטאות אומללה" של לבני.

ההפגנה תחילה הייתה אמורה להתקיים מול מעון ראש הממשלה בירושלים, אולם בעקבות התבטאותה של השרה לבני אמש בביקורה בתיכון חדש בתל אביב, החליט מטה המאבק להעתיק את ההפגנה אל מול ביתה של יו"ר קדימה בשכונת רמת החי"ל בעיר.

לבני אמרה אמש במהלך פגישתה עם תלמידים בתיכון: "כולנו הורים לחיילים, רוצים שיחזרו בשלום הביתה, ושלא יהיו הרוגים או חטופים". היא הוסיפה: "אנחנו רוצים להחזיר את כולם הביתה, כשאפשר. לא תמיד זה אפשרי".

"לצערנו ציפי ליבני מעדיפה להקריב את גלעד שליט על מזבח קמפיין הבחירות שלה", אמר דובר המטה גיא אליאסף. "אנו מקווים ששרת החוץ תחזור בה מהאמירה האומללה הזו, וקוראים לכל הציבור להגיע להפגנה ולהוכיח לליבני שלעם ישראל אכפת יותר מלמנהיגים שלו".

"לעם ישראל אכפת יותר מהמנהיגים שלו באשר לשליט"

בראיון לחדשות 2 באינטרנט, אמר דובר מטה המאבק למען שחרורו של שליט, גיא אליאסף: "ציפי לבני הזמינה אותנו לבית שלה ורצתה לדבר איתנו. כנראה שהיא הבינה שהאמירה שלה אתמול הייתה חסרת אחריות ואומללה. דאגנו להסביר לה שאנחנו פה בחוץ כדי שכל עם ישראל יידע מה ציפי לבני חושבת על סוגיית החייל גלעד שליט, ושממשלת ישראל לא לוקחת אחריות על חייל בשבי. באנו עדי להוכיח שלעם ישראל אכפת יותר ממנהיגיו באשר לסוגיית שליט".

אליאסף סיפר גם על האווירה בפגישה: "ציפי לבני לא חזרה בה מדבריה, לאחר שאמרנו לה שאמריתה אתמול הייתה חסרת אחריות ולא ראויה למי שטוען להיות ראש ממשלה. ביקשנו ממנה לתת לנו הבטחה לצעדים אופרטיביים לשחרור שליט והיא התחמקה מהשאלה ולא נתנה לנו תשובות. היא אמרה לנו שההזדהות שלנו עם גלעד שליט היא יפה".

אליאסף הוסיף: "מבחינתנו זו אמירה חסרת אחריות ואמירה שנוגדת את הערכים של עם ישראל, פוגעת בחיילים שרצים לקרב ויודעים שאם יקרה להם משהו אז יש מישהו שיחזיר אותם הביתה".

במקביל, עורך מטה המאבק גם הפגנה מול מעונו של ראש הממשלה אהוד אולמרט בירושלים. כ-200 מפגינים הגיעו למקום, וקוראים לאולמרט "להחזיר את גלעד, כי הוא נחטף בזמן כהונתו כראש ממשלה. שלא ישאיר את האחריות שלו לידיים של מישהו אחר".

"ניתן לשחרר את שליט ביום אחד"

היום ימלאו 901 ימים לנפילתו בשבי של החייל גלעד שליט, ועסקה לשחרורו עדיין לא נראית באופק. אמש התראיינה לחדשות 2 אסתר וקסמן, אימו של החייל נחשון וקסמן ז"ל, שנחטף לפני 14 שנים בידי מחבלים של החמאס, ואשר נהרג במהלך כישלון הפעולה המיוחדת לחלצו. לכתבנו משה נוסבאום, אמרה וקסמן בכאב: "אמרתי לאולמרט שאני לא יכולה יותר לישון בלילות. אני לא יכולה לתאר לעצמי 900 יום של לדעת כמה רע לבן שלי. אמרתי לאהוד אולמרט שאם גלעד יבוא הביתה - תנו להם את הרוצח של בני, אבל קודם הוא צריך לבוא הביתה. תביא את הבחור הזה - ואני מוותרת על הרוצח של בני. שנחשון שלי יסלח לי".

בכיר בחמאס, מחמוד א-זהאר, אמר אמש בראיון לרדיו קול ישראל, כי "ניתן לשחרר את שליט ביום אחד". "צריכה לקום בישראל ממשלה חזקה ואמיצה לעשות זאת", הוסיף בכיר התנועה ברצועת עזה.