יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הגיש אמש למזכ"ל האו"ם באן קי מון את הבקשה הרשמית להכרה בהקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית. בכירי הרשות דיברו בשנה החולפת על המסרים הכללים שצפויים להופיע בבקשה הרשמית, אך הבוקר נחשף הנוסח המלא של הבקשה, בשפה הערבית.

להלן תרגומה המלא של הבקשה, כפי שהוצגה במקור בסוכנות הידיעות הצרפתית:

"נכבדיי,

אני מתכבד בשם העם הפלסטיני להגיש את הבקשה הזאת ממדינת פלסטין, לצרפה לאומות המאוחדות.

הצעת ההצטרפות הזאת מוגשת על בסיס הזכויות הלגיטימיות, החוקיות וההיסטוריות של העם הפלסטיני, ומתבססת על החלטת העצרת הכללית של האומות המאוחדות מספר 181, שהתקבלה ב-29 בנובמבר 1947 וכן על הצהרת העצמאות של מדינת פלסטין ב-15 בנובמבר 1988. ההצעה מתבססת עוד על ההכרה של העצרת הכללית בהכרזה הזאת, בהחלטה 177/43, שהתקבלה ב-15 בדצמבר 1988.

במסגרת זו, מודיעה מדינת פלסטין על דבקותה בעשייה למען השגת פתרון צודק, בר קיימא ושלם לסכסוך הישראלי-פלסטיני, שיתבסס על חזון שתי המדינות החיות זו לצד זו בשלום ובביטחון - חזון עליו הסכימו מועצת הביטחון, העצרת הכללית של האומות המאוחדות, הקהילה הבינלאומית ושאותו אישרו כל ההחלטות הקשורות לנושא, שהתקבלו באומות המאוחדות.

אני מבקש מכם בהכרת טובה להעביר את איגרת בקשת ההצטרפות הזאת לנשיא מועצת הביטחון ולנשיא העצרת הכללית של האומות המאוחדות בהקדם האפשרי.

מחמוד עבאס
נשיא מדינת פלסטין
יו"ר הוועד הפועל של אש"ף".

הבוקר נודע כי מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס כבר ביום שני הקרוב על מנת לדון לראשונה בבקשת הפלסטינים לזכות בהכרה במדינה עצמאית. שגריר לבנון לאו"ם, המכהן גם כנשיא התורן של מועצת הביטחון, אמר הלילה לעיתונאים כי העביר את הבקשה הפלסטינית ל-14 נציגי החברות במועצת הביטחון. "נתכנס ביום שני על מנת לדון להתייעץ בנושא", אמר סאלם. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק