חילופי אש כבדים. ארכיון (צילום: AP)
הפגזות בעזה | צילום: AP

לאחר 14 ימים של לחימה במסגרת מבצע "צוק איתן", מדווחים מקורות פלסטינים על מגעים מתקדמים במצרים להפסקת אש שעשויים להבשיל כבר מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הערוץ אל מייאדין מדווח כי היוזמה להפסקת אש צפויה להיחתם בקהיר, לכשיגיע לשם מנהיג חמאס חאלד משעל שעושה את דרכו למדינה. משעל ואבו מאזן, על פי הדיווח, הסכימו על תנאי הפסקת האש בפגישתם היום בקהיר.

על פי הדיווח, ההסכם כולל הפסקת האש הומניטרית ארוכה בחסות מזכ"ל האו"ם באן קי מון שיגיע לישראל מחר. על פי ההסכם, שני הצדדים יפסיקו את הלחימה ויסכימו על הסרת המצור על עזה. עם זאת, לא ייקבע בהסכם מתי ייפתחו המעברים לעזה, כלומר מתי יוסר המצור. חלק זה בהסכם ייקבע בהמשך.

דיווח: ישראל דחתה בקשה להפסקת אש הומניטרית

מאוחר יותר דיווח ערוץ הטלוויזיה של הג'יהאד האיסלאמי כי מחר תתקיים הפוגת אש הומניטרית בין השעות 10:00 ל-15:00. כמה שעות לאחר הדיווח, סוכנות הידיעות "סאפא" הודיעה כי גורמים ישראלים דחו את הבקשה.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה התייחס הערב ללחימה ברצועת עזה והדגיש כי הדבר החשוב ביותר כרגע הוא להפסיק את הרג האזרחים. "אנו צריכים להתמקד בהבאת הפסקת האש למזרח התיכון", אמר אובמה.

"מזכיר המדינה ג'ון קרי יגיע לאזור בקרוב ויקדם הפסקת אש על פי הסכם הפסקת האש מ-2012", הבהיר אובמה. "זו לא עבודה קלה, יש הרבה מאוד רגשות ושאלות אסטרטגיות בנושא". הנשיא האמריקני שב והדגיש שהוא מכיר בזכותה של ישראל להגן על עצמה, אך מודאג מהפגיעה באוכלוסייה האזרחית ברצועה.