ההסלמה ברחבי יהודה ושומרון נמשכת בין היתר בשל ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב ברק אובמה לישראל ולרשות הפלסטינית, ואירועים כמו תקרית הירי הקטלנית הלילה ליד חברון ילכו ויתגברו. הביקור כך נראה, מגביר את התסכול בקרב האסירים הפלסטינים - במיוחד אלה המוגדרים כ"מאוכזבי עסקת שליט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים האחרונים נשמעת קריאה של אותם אסירים מהרשות הפלסטינית להעלות את הנושא שלהם במהלך ביקורו של הנשיא - בעיקר את זה של האסירים המבוגרים יותר, אחדים מהם נמצאים בבתי הכלא בישראל עשרות שנים, עוד לפני הסכם אוסלו.

בכיר ברשות הפלסטינית אמר לחדשות 2 כי הם מצפים מישראל לשחרר אסירים כדי להרגיע את השטח, אך שאין בכוונתם להעלות את העניין בפני אובמה. מי שמנצל את ההססנות הזאת אלו יריביה של הרשות בתנועת חמאס.

בראש סדר היום בעזה עומד כצפוי נושא החטיפות. שם לא מבזבזים זמן וקיימת הסלמה אמיתית ברטוריקה. בכיר החמאס מחמוד א-זאהר אומר כי הם נמצאים על סיפה של אינתיפאדה שלישית. "מעולם לא היינו קרובים כל כך אליה", הוא אומר בימים האחרונים. בחמאס מבהירים בפני האסירים כי הנושא שלהם בטיפול - קרי המאמצים לחטוף קלפי מיקוח נמשכים.

בחמאס עגם וקצים את הרשות על כך שלא רק שהיא לא גורמת לשחרור האסירים אלא גם מסייעת לישראל במניעת חטיפות - לפחות בעזה כך נראה, גובר התיאבון לעסקה נוספת.