ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח היום ברכה לעם ישראל, לרגל ראש השנה תשע"א. הברכה הופצה גם דרך חשבון ה"טוויטר" של נתניהו: "לרגל השנה החדשה אני מבקש לאחל לכל בית ישראל שנה טובה ומוצלחת. אני מקווה ומאמין שזו תהיה שנה של התחלות חדשות, שנת שגשוג ופריחה", פתח נתניהו את הברכה.

"השנה צלחנו את המשבר הכלכלי העולמי טוב יותר מרוב מדינות העולם", המשיך. "האבטלה ירדה לאחוז הנמוך ביותר זה שנים רבות. קידמנו רפורמות חשובות, בין השאר להוזלת מחירי הדירות וכן לפריסת רשת כבישים ורכבות לגליל ולנגב. צאו בחגים לנגב, צאו לגליל ותראו את המהפכה בעיצומה".

הוא הוסיף, "אבל אני מבקש להבהיר - המשבר העולמי עדיין לא מאחורינו. נמשיך לפעול בזהירות ובאחריות לקידום הכלכלה בשנה הקרובה. כי כלכלה חזקה משמעותה ישראל חזקה".

"אין שום ביטחון בהצלחת המו"מ"

על המשא ומתן עם הפלסטינים אמר רה"מ, "בשנה זו לאחר מאמצים רבים הנענו את השיחות הישירות עם הפלסטינים. זהו צעד חשוב בניסיון לקידום הסכם מסגרת של שלום בינינו לבינם. אני אומר ניסיון, כי אין שום ביטחון בהצלחה".

"יש הרבה מכשולים, יש הרבה ספקנים ויש הרבה סיבות לספקנות. אבל יש צורך לנסות ואנחנו מנסים בתום לב אבל לא בתמימות", הסביר נתניהו. "אנחנו עומדים על כך שכל הסדר בינינו יושתת על שני עקרונות מרכזיים - ביטחון והכרה".

הוא פירט, "ביטחון משום ששום שלום לא יחזיק מעמד ללא עוגנים חזקים של סידורי ביטחון בשטח. לא על הנייר, לא איזה התחייבות עמומה, אלא סידורי ביטחון ישראלים ממשיים בשטח. הדבר השני הוא כמובן ההכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

"זכותנו לחיות כאן בארץ הזאת"

"אנו מתבקשים להכיר במדינה פלסטינית וראוי וטבעי שנדרוש מהצד השני להכיר במדינה יהודית", הבהיר בברכה. "ההבנה העמוקה והאמונה בזכותנו לחיות כאן בארץ הזאת, ארץ מולדתנו, היא חיונית להתמודדותנו עם אתגרי השנה הבאה, עם אתגרי העשור הבא, עם אתגרי העתיד".

ראש הממשלה סיכם: "אין מאבק צודק יותר ממאבקנו לשוב אל מולדתנו ולבנות בה את חיינו כאומה חופשית וריבונית. אין ולא ניתן שיהיה, שום סימן שאלה - לא על זכותנו, לא על צדקת דרכנו ולא על קיומנו כעם חופשי בארצנו. המאה העשרים הבהירה היטב שעתידו של העם היהודי תלוי בעתידה של מדינת ישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק