הקולות שהגיעו היום מטהרן, שם שב המנהיג העליון של אירן האייתולה עלי חמינאי והשתלח בישראל לעיניו ואוזניו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון הניעו את ראש הממשלה בנימין נתניהו להודיע כי בכוונתו לצאת לניו יורק בחודש הבא ולשאת נאום בפני העצרת הכללית.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה ימריא לניו יורק במוצאי יום הכיפורים וישוב כעבור שלושה ימים לארץ. "בטהרן שמעו היום נציגיהם של 120 מדינות עלילת דם נגד מדינת ישראל ושתקו", אמר הערב נתניהו. "שתיקה זאת צריכה להיפסק. לכן אסע לעצרת הכללית של האו"ם, ואומר בפני אומות העולם בקול צלול וברור את האמת על משטר הטרור של אירן, שמהווה את האיום הגדול ביותר על שלום העולם".

בנאומיהם היום בוועידת המדינות הבלתי מזדהות בטהרן, השתלחו מנהיגי הרפובליקה האסלאמית בישראל. מנהיגה הרוחני של אירן, האייתולה עלי חמנאי, כינה את ישראל "צמאת דם" וטען כי היא כובשת מיום היווסדה.

נתניהו נואם בשנה שעברה בניו יורק (öéìåí: רויטרס, חדשות 2, AP)
נתניהו נואם באו"ם, בשנה שעברה | öéìåí: רויטרס, חדשות 2, AP

אחריו עלה לנאום נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, שאמר: "השליטה בפלסטינים וחוסר היכולת של ההנהגה העולמית לפתור את הבעיה הפלסטינית, היא דוגמא לחוסר היכולת של ההנהגה העולמית, האו"ם, לפעול למען מי שלא משרת את האינטרסים של המדינות הקפיטליסטיות החזקות", אמר.