המשבר הסתיים? ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם שרת החוץ האמריקנית הילרי קלינטון, ודן עמה בנושאים מדיניים. "נתניהו הבהיר את מדיניות ישראל והציע לקלינטון צעדים הדדים בוני אמון של ישראל והרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון", אמר הערב ראש מערך ההסברה הלאומי, ניר חפץ.

לפי הודעתו של חפץ, עדכנה קלינטון את נתניהו כי השליח האמריקני למזרח התיכון, הסנאטור ג'ורג' מיטשל, יגיע לישראל ביום ראשון הקרוב לפני יציאתו של ראש הממשלה לוושינגטון. מיטשל הודיע השבוע כי הוא דוחה את הגעתו לארץ, אולם לפי דבריה של קלינטון הוא צפוי להגיע לכאן כבר בראשית השבוע הבא.

אובמה: אין משבר עם ישראל

אמש התייחס לראשונה נשיא ארצות הברית ברק אובמה למשבר עם ישראל. בראיון לרשת הטלוויזיה "פוקס ניוז" הדגיש אובמה: "אין משבר ביחסים בינינו לבין ישראל. ישראל היא חברה טובה ומיוחדת שלנו. אין משבר ביחסים בין המדינות". עם זאת, הסתייג: "חברים לפעמים לא מסכימים".

"שלחתי את סגן הנשיא לאזור כדי לקדם את השלום. כששלחתי את ביידן לשם ההחלטה של משרד הפנים הישראלי - לא הועילה", מתח אובמה ביקורת והוסיף: "ראש הממשלה נתניהו התנצל. אנחנו מגנים את הפעילות מפני ששני הצדים צריכים להזיז את הנושא הזה קדימה", אמר אובמה ובכך שידר, כי ככל הנראה המשבר הזה כבר מאחורינו.