ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר לעסקת שליט בישיבה עם שרי הליכוד וניסה להנמיך ציפיות. "בשלב זה אין עסקה ולא ברור לי בכלל אם תהיה עסקה", אמר ראש הממשלה. "אם זה יגיע להצבעה מעשית, אביא זאת לממשלה אבל אנחנו עדיין לא שם ואינני יודע אם נהיה שם".

נתניהו התייחס לחיסול המחבלים שרצחו את מאיר אבשלום חי בסוף השבוע, בהקשר לעסקת שליט. "אחד מחבר החוליה שחוסל שוחרר מהכלא", סיפר.

"בעיות הביטחון של אזרחינו בייחוד ביו"ש הוא שיקול קרדינאלי במו"מ על שליט, הבעיה של מרצחים ומחבלים בשטח היא שיקול מרכזי, אנו רוצים לפדות שבויים, אנו עושים הכל כדי להחזיר את גלעד אבל במקביל אנחנו צריכים לצמצם למינימום את הסיכון לאזרחינו. אנו מנסים לאזן בין שני השיקולים, מעבר לכך אין לי מה למסור כי המדיניות היא להימנע מפירוט על מנת למצות את התהליך".

נתניהו: מקווה שקדימה תצטרף לקריאתי

"מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים גדולים מאוד. אני מאוד מקווה שקדימה תיענה לקריאתי, ותצטרף לממשלה. אני מקווה שתעשה כמו שמנחם בגין בזמנו", כך פתח הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ישיבת הממשלה, ימים ספורים לאחר שהזמין את יו"ר האופוזיציה ציפי לבני להצטרף לממשלה.

"בגין נענה בפשטות לקריאה להצטרף לראש סיעה של 26 ח"כים בממשלה", הוסיף נתניהו. "האתגרים הניצבים בפנינו כיום מבחינה ביטחונית, מדינית ולאומית הם בדיוק כמו אז".

ראש הממשלה נתניהו ייפגש היום עם יושבת-ראש קדימה ציפי לבני. השניים ידונו בהצעת נתניהו להצטרף לקואליציה תמורת ארבעה תפקידי שר ללא תיק. ההצעה הגיעה לאחר שגורמים מטעמו של ראש הממשלה ניסו לגרום לפיצול בקדימה, אך בינתיים ללא הצלחה. שאול מופז, שלוחץ על לבני להקדים את הפריימריז במפלגה, שוחח עימה בסוף השבוע ודרש ממנה להקים צוות משא ומתן מול הליכוד.

נתניהו: נגיב בתקיפות על פגיעה באזרחי ישראל

בהמשך הביע ראש הממשלה הערכה לכוחות הביטחון על הפעילות המהירה כנגד מבצעי הפיגוע בו נרצח מאיר חי ז"ל. "אני מבקש לברך את שב"כ וצה"ל את הפעולה המהירה נגד החוליה שרצחה את הרב מאיר אבשלום חי", אמר נתניהו. "המדיניות שלנו ברורה, נמשיך להגיב בתקיפות על כל פגיעה באזרחי ישראל, כמו גם על כל ירי של טילים לשטח ישראל".

ראש הממשלה סיפר כי השבוע ייפגש עם הנשיא המצרי חוסני מובארק. "יש לנו עניין לקדם את תהליך השלום בכל מיני דרכים. היה כאן שר המודיעין המצרי עומאר סולימאן ואני אמשיך בדיאלוג החשוב הזה", אל הפגישה יתלווה גם שר התמ"ת פואד בן אליעזר.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

התקשורת הערבית והחמאס בעסקת שליט: כל מטאטא יורה 

מחאה ברשת: יאיר נתניהו בתפקיד גלעד שליט

מצרים לישראל: המתינו עם החתימה על עסקת שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט