המפגינים התפרצו במהלך ההופעה (צילום: חדשות 2)
הפגנה במהלך הנגינה | צילום: חדשות 2

מפגינים פרו-פלסטינים הפריעו אמש לקונצרט של התזמורת הפילהרמונית הישראלית ברויאל אלברט הול שבלונדון - ועוררו מהומה גדולה במקום שאף שודרה בשידור חי ברדיו הבריטי. הפעילים הוצאו לבסוף מהאולם, אך כלי התקשורת בבריטניה מדווחים כי השידור החי ברדיו נקטע לאחר שהופרע פעמים רבות.

כך זה נראה:

התזמורת, שנמצאת במהלך סיור עולמי, נאלצה לקטוע את ההופעה לפחות שלוש פעמים. במקביל, נאלצה רשות השידור הבריטית, ה-BBC, לקטוע את השידור הישיר של ההופעה ברדיו. מחוץ לאולם התגודדו מפגינים פלסטינים נוספים, פעילי ארגון בינלאומי הפועל להחרמת גופים ישראלים בשל הכיבוש, שקראו קריאות בגנות ישראל, ודרשו מאלו שהגיעו לקונצרט לקרוע את כרטיסיהם במחאה על הופעת התזמורת מישראל.

התזמורת, בניצוחו של זובין מהטה, החלה את הופעתה כשקבוצה של מפגינים נעמדה והחלה קוראת קריאות בגנות ישראל. המפגינים אף נשאו מגבות שעל כל אחת מהן אות שיצרו יחד את המילה "פלסטין" באנגלית, כך נמסר מדוברות ה-BBC. סדרנים באולם הוציאו החוצה את המפגינים, וההופעה לבסוף נמשכה כסדרה. עם זאת, ה-BBC קטע את שידור הרדיו מהקונצרט בטענה שלא ניתן לשמוע את המוזיקה כראוי.

קבוצת ארגונים פלסטינים פירסמו הודעה בה נכתב כי הם קוראים ל-BBC לבטל את שידור ההופעה ולהחרים הופעות מישראל. בהודעה נכתב בין השאר כי "התזמורת הפילהרמונית היא שליח התרבות הישראלי הטוב ביותר. היא נוסעת ברחבי העולם והרצון הטוב המופגן בסיורים אלו הוא בעל חשיבות עצומה למדינת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק