מזכיר ההגנה היוצא פנטה, ארכיון (צילום: AP)
לאון פנטה, שר ההגנה האמריקני | צילום: AP

גורם רשמי בבית הלבן אמר לרשת CNN ששר ההגנה האמריקני ליאון פנטה, "מתוסכל" מחוסר ההשפעה של הסנקציות. אותו גורם שביקש להישאר אנונימי סיפר עוד כי פנטה לא רואה את "סוג התגובה שלה ציפה מהמשטר האירני לאור העובדה שהסנקציות הודקו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש נשמע שר ההגנה האמריקני קצת אחרת ואמר בראיון לרשת CBS שהוא משוכנע כי ארצות הברית עוקבת אחרי אירן ויכולה להפעיל את הצבא שלה במקרה הצורך. "יש לנו מודיעין מצוין משם, אנחנו עוקבים אחרי כל תנועה באירן, אנו סבורים שיש לנו יכולת להכות ביעילות אם זה יידרש, כאשר זה יידרש. הכוחות שלנו במקום".

בירושלים מביעים את התסכול ממהלך הסנקציות בגלוי. אמש אמר ראש הממשלה נתניהו כי "הסנקציות פגעו בכלכלה האירנית, אבל הם לא בלמו את תכנית הגרעין האירנית, וזו עובדה". ארצות הברית מפעילה ומובילה סנקציות על בנקים, חברות כלכליות ואנשים פרטיים מקושרים לממשל בטהרן.

בתוך כך, ועל רקע המתיחות הגוברת או השפל ביחסים בין ירושלים וושינגטון שוחחו בלילה הנשיא אובמה וראש הממשלה נתניהו במה שהוגדר בתקשורת האמריקנית כשיחת עדכון שגרתית. ב-CNN מדגישים שיוזם השיחה הזו היה הנשיא האמריקני.

בהודעה רשמית שפרסם הבית הלבן נאמר אמש  כי "למרות הדיווחים בתקשורת, ראש הממשלה נתניהו לא ביקש להיפגש עם הנשיא אובמה בוושינגטון, ובקשה שכזו מעולם לא נדחתה". בסוף חודש ספטמבר שני המנהיגים צפויים להגיע ולנאום בפסגה השנתית של עצרת האו"ם בניו יורק, אבל הנאומים של השניים, לא נערכים באותם הימים.