יובל דיסקין שובר שתיקה: ראש השב"כ לשעבר התייצב לריאיון מיוחד עם עודד-בן עמי, ובו התייחס לראשונה לקריסת המשא ומתן עם הפלסטינים, הזהיר מפני השלכה של קיפאון מדיני והטיל את האשמה למצב הקיים למנהיגים משני הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיסקין סיפר בריאיון על חברו הטוב שנהרג, ובגללו הגיע לשירות הביטחון הכללי והחל קריירה של 34 שנים של מלחמה בטרור. הוא מעריך שגם בשנים הבאות תאלץ ישראל להמשיך במלחמה בטרור. "שלום עושים מנהיגים כמו בגין וסדאת או רבין וחוסיין", הוא אומר.

דיסקין מפנה אצבע מאשימה לעבר המנהיגים בשני הצדדים, אך מבהיר שהוא מאמין כי עדיין ניתן להגיע לכדי הסכם. "אני עדיין סבור ששלום יכולים לעשות מנהיגים, אפשר גם לשנות דעת קהל, לשנות אווירה ולעשות מציאות טובה יותר", הבהיר דיסקין.

לדברי ראש השב"כ לשעבר, "זה לא פשוט, ההסתברות שיקומו מנהיגים בשני הצדדים בו-זמנית היא הסתברות לא גבוהה, אבל צריך לקוות לזה".‎

מאז פרש לפני כשלוש שנים משירותו בשב"כ, מתח דיסקין ביקורת מספר פעמים על ראש הממשלה נתניהו ועל שר הביטחון לשעבר ברק. "אני לא מאמין במנהיגות שמקבלת החלטות מתוך תחושת משיחיות", אמר לפני כשנתיים. "זה ממגדלי אקירוב והשני מקיסריה - הם נראים לכם משיחים?". בתגובה לדברים טענו אז בלשכת נתניהו כי דיסקין מונע מתחושת תסכול.

הריאיון המלא ישודר בתכנית "שש" עם עודד בן-עמי בערב יום הזיכרון.