סקר של חברת פנלס בנוגע לשחרורו של גלעד שליט (צילום: חדשות)
סקר גלעד שליט | צילום: חדשות

כבר 853 ימים שהחייל החטוף גלעד שליט בשבי חמאס, ועדיין לא נראה באופק הפתרון שיחזיר אותו הביתה. הממשלה מתקשה לקבל החלטה, שנראה שהציבור כבר קיבל: 60% מאזרחי ישראל סבורים כי יש לשחרר רוצחים פלסטינים על מנת להביא לשחרורו של שליט - כך עולה מסקר שנערך על ידי מכון פאנלס עבור חדשות 2 באינטרנט.

מרות שנושא שחרורו של שליט לא יורד מסדר היום, עדיין ישנם כאלה שאין להם דעה על השאלה האם יש לשחרר רוצחים פלסטינים עבור החייל החטוף, ואפילו אחוז לא מבוטל - 11.4%.

בתחילת השבוע נערכו ברחבי הארץ הפגנות מחאה למען החייל החטוף גלעד שליט, ביניהן עצרת במעבר הסחורות בכרם שלום. בעצרת המחאה בכרם שלום אמר שר הביטחון אהוד ברק כי ההפגנות למען שליט מעלות את מחיר שחרורו - ועורר תגובות נזעמות. בתגובה יצא מטה המאבק למען החטופים להפגין מול ביתו של ברק במגדלי אקירוב.

נראה כי החברים ממטה המאבק לא לבד: 51% מהישראלים אינם מסכימים עם דבריו של ברק. רק 38% ציינו כי הם מסכימים עם דבריו של שר הביטחון וחושבים שההפגנות מעלות את מחירו של שליט מול חמאס.

כמעט שנתיים וחצי עברו מאז נחטף שליט על ידי חמאס, שנתיים וחצי בהן מנסה לפעול הממשלה בדרכים שונות להחזירו, אולם יש מי שסבור כי הממשלה כלל אינה פועלת. 9.1% מהציבור חשבו כך ואילו רק 3.6% מהציבור סבורים שהממשלה פועלת במידה רבה מאוד למען שחרורו. רבע מהנשאלים 25% סבורים שהממשלה פועלת במידה בינונית בלבד.

האם משפחת שליט נאבקת מספיק כדי שהממשלה תקדם את השבת בנה? 49.4% מהנשאלים השיבו כי משפחת שליט פועלת במידה רבה מאוד לשחרור בנה. 29.2% סבורים כי המשפחה נאבקת במידה רבה. 6% מהנשאלים סבורים כי המשפחה כלל אינה נאבקת.

הסקר נערך בקרב 308 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. להצטרפות לפאנל המשיבים לסקרים: www.panel4all.co.il

חידלון שליט - טור מיוחד לאינטרנט של פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ'.