"אנו עומדים נפעמים מול תעצומות הנפש של אמם של בני משפחת פרץ, מרים. האומה כולה שואבת כוחות מתעצומות הנפש הללו", כך פתח הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את ישיבת הממשלה השבועית, בצל המשבר עם ארצות הברית ועל רקע המתיחות הגוברת לאורך גדר המערכת.

"אני שומע בימים אלה התבטאויות לא ראויות בתקשורת כלפי הנשיא האמריקני וכלפי הממשל", אמר נתניהו. "גם כשיש חילוקי דעות, אלו חילוקי דעות בין ידידים, המבוססים על יחסים ומסורת שנמשכים שנים".

ולמרות הניסיונות של ראש הממשלה לרכך את המשבר עם האמריקנים, יועצו לשעבר גיל סמסונוב תקף בחריפות בסוף השבוע את התנהלותו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, בעניין התנהלותו בפגישות שערך עם ראש הממשלה נתניהו.

"נשיא אמריקני לא ישפיל ראש ממשלה בצורה כזאת"

"מה שעשה אובמה לנתניהו לא היה עובר בשום פנים ואופן במדינה נורמלית - זו השפלה לאומית", אמר סמסונוב בתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס. לדבריו, "נשיא אמריקני לא ישפיל ראש ממשלה בצורה כזאת. ראש הממשלה הקפיאו התנחלות, המדיניות היא שתי מדינות לשני עמים, המדיניות הישראלית לא השתנתה והנשיא עושה אמבוש כזה, שלא היה בו צורך".

סמסונוב אמר עוד כי אובמה הוא "נשיא אמריקני שהולך קשה מאוד, שיודע מה הוא רוצה". לדבריו, אובמה לא רוצה לבלום את אירן והוא השלים עם אירן גרעינית. סמסונוב הוסיף כי הנשיא שבנאום ההשבעה שלו לא רצה שיקראו לו חוסיין, רוצה לפייס את המוסלמים על גבה של ישראל.

אודי סגל בטור מיוחד על הפער בין שני המנהיגים

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק