בעוד המערכת הפוליטית בישראל סוערת בעקבות איומיו של שר החוץ אביגדור ליברמן להפיל את משטרו של אסד, בדמשק מתייחסים בקור רוח לדברים.

"האיומים לא יועילו בשום צורה", אמר בתגובה מוחמד נאג'י אל-עוטרי, ראש הממשלה הסורי.
"יש לנו כוח, יש לנו יכולת לעמוד בעימות מול ישראל. העם הסורי הוא עם בעל עקרונות לאומיים".

בטלוויזיה הסורית עסקו בהרחבה בפרשה וציטטו בכירים בממשל, שמיהרו לבטל את דבריו של שר החוץ הישראלי ואף לעגו לו. "ליברמן רק חושף את הבלבול הישראלי", טענו גורמים בדמשק.

בריאיון שערך הנשיא הסורי בשאר אסד לשבועון "ניו יורקר", טרם ההתבטאויות האחרונות, הוא מתח ביקורת על ההנהגה הישראלית. "הם לא יודעים מה לעשות. הם רבים כל הזמן כמו ילדים", טען הנשיא. "צריך מילון מיוחד בשביל התנאים שהם מציבים. אין להם את הדור הישן שידע מהי פוליטיקה, כמו רבין ואחרים".

ליברמן: סוריה תפסיד במלחמה

הבוקר, בצל המתיחות בין שתי המדינות, שלח ליברמן מסר תקיף למנהיג השכנה מצפון. "אתם תפסידו במלחמה ואתה תפסיד את השלטון", איים שר החוץ ליברמן במסגרת נאומו מול פורום העסקים באוניברסיטת בר אילן.

"שמענו את הקריאה הנרגשת של שר הביטחון על השלום וקיבלנו תשובה מיליטנטית מאסד. זו האילוסטרציה ליחסים. אל-מועלם איים באופן ישיר על ישראל. הם חצו קו ואי אפשר לעבור לסדר היום", הוסיף ליברמן והמשיך לתקוף: "אסד חייב להבין שאם הוא מתגרה, זה ייגמר לא רק בהפסד".

הווידאופדיה: אביגדור ליברמן