הפשרה ביחסים המתוחים בין ישראל לארצות הברית? נשיא ארצות הברית ברק אובמה ייפגש ביום שלישי הקרוב עם ראש הממשלה בינימין נתניהו בוושינגטון, כך דיווחה היום רשת הטלוויזיה האמריקנית פוקס. נתניהו יגיע לוושינגטון כדי להשתתף בכינוס השדולה למען ישראל בארצות הברית.

בלשכת ראש הממשלה טרם מסרו התייחסות לדיווח על הפגישה הצפוייה בין ראש הממשלה לבין הנשיא הנשיא האמריקני, אולם ברשת פוקס ציינו שגורמים ישראלים אישרו את הפגישה. השניים יוכלו להיפגש הודות לדחיית נסיעתו של הנשיא אובמה לאינדונזיה ואוסטרליה, שתוכננה לצורך דיקום רפורמת הבריאות.

אובמה היה אמור לעזוב את וושינגטון ביום ראשון, כשהוא מתרחק אלפי קילומטרים מראש הממשלה שמגיע לביקור בבירה האמריקנית. עם ביטול נסיעתו של אובמה, התחדש הסיכוי לשיחות בין השניים, במטרה לגשר על המתיחות שנוצרה מאז ביקורו של סגן הנשיא ג'ו ביידן בישראל. 

אובמה: אין משבר עם ישראל

ביום רביעי האחרון, התייחס לראשונה נשיא ארצות הברית ברק אובמה למשבר עם ישראל. בראיון לרשת הטלוויזיה "פוקס ניוז" הדגיש אובמה: "אין משבר ביחסים בינינו לבין ישראל. ישראל היא חברה טובה ומיוחדת שלנו. אין משבר ביחסים בין המדינות". עם זאת, הסתייג: "חברים לפעמים לא מסכימים".

"שלחתי את סגן הנשיא לאזור כדי לקדם את השלום. כששלחתי את ביידן לשם ההחלטה של משרד הפנים הישראלי - לא הועילה", מתח אובמה ביקורת והוסיף: "ראש הממשלה נתניהו התנצל. אנחנו מגנים את הפעילות מפני ששני הצדים צריכים להזיז את הנושא הזה קדימה", אמר אובמה ובכך שידר, כי ככל הנראה המשבר הזה כבר מאחורינו.

הצטרפו לערוץ החדשות בשידור חי בימים א-ה מהשעה 9:00

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק