בסין מציינים את בואה של שנת הדרקון, ובין המברכים הרבים - גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. בערוץ היוטיוב שלו העלה נתניהו ברכה מצולמת, שבה נשא לעם במדינה המאוכלסת בעולם דברים - ובירך אותו בשפתו.

בין היתר, אמר נתניהו: "בשם אזרחי ישראל, אני רוצה לאחל לכל אזרחי סין שנה בריאה ומאושרת. אני יודע שלפי המסורת הסינית, מסמלת שנת הדרקון הצלחה ומזל. אני בטוח שבשנה הבאה עלינו לטובה ימשיכו בני העם הסיני להדהים את העולם בהתקדמות המעוררת השתאות שלהם".

ראש הממשלה הביע תקווה כי השנה, שבה יימלאו שני עשורים לכינון היחסים בין ירושלים לבין בייג'ינג, יועמק הקשר בין שני העמים. הוא סיפר כי "לפני כשלוש שנים הוריתי להתחיל לימודי סינית בישראל, ואכן כיום בבתי ספר רבים לומדים תלמידים סינית".

נתניהו סיפר על ביקורו הראשון בסין, בכהונתו הקודמת כראש ממשלה. "התרשמתי עמוקות לא רק מהמסורת היהודית המקומית, אלא גם ממה שלעולם לא נשכח: סין הייתה מקלט לאלפי יהודים בתקופת השואה".

רגע לפני שחתם את דבריו בברכת שנה טובה בסינית, הוסיף ראש הממשלה כי "החברות בין העמים שלנו לא נוגעת רק לעבר אלא גם לעתיד. אנו שני עמים קדומים שהערכים שלהם תרמו הרבה לאנושות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק