לפני דמשק, ביקור מירושלים: ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים הערב פגישה מדינית נוספת - עם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, בפריז, וגם בסיומה לא ניתנה הצהרה לתקשורת. כבר מחר צפוי להגיע לבירה הצרפתית נשיא סוריה בשאר אסד - ולקראת הפגישה, הבהיר נתניהו לסרקוזי כי הוא מעוניין לחדש המשא ומתן לשלום מיד.

"אהיה מוכן להגיע לכל מקום בעולם כדי לפתוח במשא ומתן עם סוריה - ללא תנאים מוקדמים", אמר נתניהו לסרקוזי. הפגישה בין שני המנהיגים נמשכה למעלה משעה וחצי, ונערכה באגף המגורים של ארמון האליזה. השניים דנו בארבע עיניים ובין השאר עסקו גם בנושא הגרעין האירני והמשא ומתן מול הפלסטינים.

מחר: נשיא סוריה בפריז

מחר כבר יגיע לפריז נשיא סוריה בשאר אסד, אליו אמור סרקוזי להעביר את המסר מנתניהו. את העמדה הסורית יהיה מעניין לשמוע, במיוחד לאור הצהרותיו האחרונות של הנשיא הסורי, שלשום, בכינוס ארגון הוועידה האסלאמית באיסטנבול. "כשלון המשא ומתן בהשבת הזכויות לסוריה - משמעותו שימוש בהתנגדות כפתרון אלטרנטיבי", אמר אסד בנאום. "ההתנגדות לכיבוש היא חובה לאומית", הוא הוסיף.

"עם זאת", הדגיש הנשיא הסורי, "אין הדבר נוגד כלל את רצוננות להשיג את השלום הכולל ובר הקיימא". אסד הבהיר במהלך דבריו בכינוס, את תנאיה של סוריה במשא ומתן. "הוא חייב להתנהל על בסיס השבתן של האדמות הכבושות - ובראשן הגולן הסורי הכבוש", הדגיש, ולא שכח להתייחס גם לאירועים האחרונים בירושלים.