הבטחתי ולכן אקיים: ראש הממשלה החדש, בנימין נתניהו, מתכנן להעלות כבר בישיבת הממשלה הראשונה שלו ביום ראשון הצעת החלטה שתבטל את בניית מעון ומשרד ראש הממשלה החדש והיוקרתי שכבר הולך ונבנה בירושלים.

נתניהו הגיש יחד עם שר האוצר יובל שטייניץ הצעה לסדר היום של ישיבת הממשלה הקרובה, ובה יבקש מהשרים החדשים להצביע בעד ביטול הפרויקט, שזכה לשם "אלמוג", שעלותו מוערכת בכ-650 מיליון שקלים.

המבנה, שבחודשים האחרונים עומלים בקצב על בנייתו, כולל גם מקלט לפעולות הממשלה בזמן המלחמה שכבר נבנה. לא ברור מה יעשה נתניהו עם הפרויקט הזה, והאם יוצג בקרוב גם פרויקט חלופי.

החלטה ברוב קולות

תכנית בור המילוט של ראשי המדינה (צילום: חדשות 2)
הדמייה של הפרויקט | צילום: חדשות 2

לפני כחודשיים אישרה ממשלת אולמרט את הקצאת המיליונים לבניית המבנה בקריית הממשלה, שאמור לשמש גם כמקום מגוריו של ראש הממשלה וכן מעון לאירוח אישים מרחבי העולם. ההצעה אושרה ברוב משמעותי. שארבעה שרים בלבד התנגדו.

מיד לאחר אישור ההחלטה יצא נתניהו בתקיפות נגד ההחלטה, והבטיח כי יבטל אותה אם ייבחר לראשות הממשלה. בלשכתו של אולמרט הביעו פליאה על דבריו של נתניהו ואמרו כי ההחלטה המקורית על המיזם נפלה עוד בזמן כהונתו. 

היום מתברר כי נתניהו החליט לנסות לעמוד בהבטחתו הראשונה, אבל לא ברור איך יוכל להסביר ביטולו של פרויקט שכבר הושקעו בו סכומי כסף רבים.

כך נראה ה"בור" של ראש הממשלה