בקרוב בוותיקן? פרס ואבו מאזן עם ג'ון קרי (צילום: רויטרס)
בקרוב בוותיקן? פרס ואבו מאזן עם ג'ון קרי | צילום: רויטרס

נשיא המדינה שמעון פרס ויושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן קיבלו את הזמנתו של האפיפיור לבוא ולהתפלל יחד בוותיקן למען השלום בחודש הבא. "נשיא המדינה תמיד יסכים לכל יוזמה שיכולה לקדם את השלום", מסר פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר אמר האפיפיור פרנציסקוס לאבו מאזן במהלך מיסה בבית לחם: "כאן, במקום לידתו של נסיך השלום, אני מזמין אותך, הנשיא עבאס יחד עם הנשיא פרס להצטרף אלי בתפילה מעומק הלב למען מתנת השלום. אני מציע את ביתי שבוותיקן למען מטרה זו".

דובר הוותיקן, האב פדריקו לומברדי, ציין כי מדובר בהזמנה חסרת תקדים. "על כולנו מוטלת האחריות להיות כלים של שלום", אמר לומברדי. "קשה לבנות שלום, אבל לחיות בלי שלום זה עינוי מתמשך".

"הגיע הזמן שכולם ימצאו את האומץ, הנדיבות והיצרתיות לטובת הכלל, האומץ להשיג שלום, לדעתם של הכל, יקום על בסיס של שתי מדינות שיחיו בשלום ובביטחון, בגבולות שמוכרים על ידי הקהילה הבינלאומית", הצהיר פרנציסקוס בנאום שנשא.

פרנציסקוס התפלל בגדר ההפרדה

יו"ר הרשות הפלסטינית הצטרף לדבריו וקרא להגיע לפתרון של שתי מדינות. "הגיע הזמן למצוא את האומץ הדרוש לקידום השלום למען קיומן של שתי המדינות שיחיו בשלום ובביטחון", אמר אבו מאזן. "אנו שולחים מסר של שלום לשכנים שלנו, אנו מבקשים מהם להצטרף בבניית ביטחון ושלום לשתי המדינות".

לאחר שנועד עם יו"ר הרשות הפלסטינית יצא האפיפיור עם פמלייתו בדרכו למיסה בכיכר המולד. בדרך עצר עצירה לא מתוכננת ליד גדר ההפרדה הישראלית, בין שטחה של ירושלים לשטחה של בית לחם.

האפיפיור ירד מהרכב והתפלל סמוך לגדר, ליד כתובת גרפיטי שאומרת "FREE PALESTINE " ו-"אפיפיור - אנחנו צריכים לדבר על צדק" בערבית. מאמינים רבים ליוו את פרנציסקוס במהלך התפילה הלא מתוכננת. בתום התפילה הקצרה חזר האפיפיור לרכב והמשיך בנסיעתו סמוך לגדר ההפרדה.