בתום דיון להערכת מצב בועידת משרד החוץ למדיניות ואסטרטגיה עוקצת יו"ר קדימה הנבחרת ציפי לבני את ראש הממשלה בגלוי, ומתייחסת לראיון המקיף שנתן בו אמר שצריך לוותר על חלקים נרחבים תמורת הסכם כולל. "אצלי המשא ומתן מתנהל בחדרי המשא ומתן ולא מעל גבי העיתונות", אמרה לבני בשיחה עם חדשות 2. "אני חושבת ששמעת בכנס, אחד לאחד, את הדברים שאני מאמינה בהם".

"דווקא בשלהי כהונתה של הממשלה, בואו לא ניתן לתאריכים מקריים או לשינויים פוליטיים לפגוע או להביא אותנו למקומות לא נכונים" - אמרה שרת החוץ, ציפי לבני במושב הפתיחה של ועידת משרד החוץ למדיניות ואסטרטגיה." אין מישהו שרוצה שלום יותר מאזרחי ישראל, אם ניכנע לתאריכים אנחנו נגיע למקומות שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. אנחנו רוצים שתי מדינות לאום ואני בטוחה שזה חלום משותף לנו ולפלסטינים".

לבני התייחסה להתרסקות בבורסה ואמרה: "הכלכלה הישראלית היא כלכלה חזקה למרות תהליכים בעייתיים. העתיד תלוי בהתנהלות של ההנהגה הישראלית, צריך לשמור על יציבות כלכלית ולשמור על יציבות פוליטית. ההתמודדות היא גם התמודדות באופן הקואליציוני, כל אזרח צריך לדעת כי ההתמודדות היא של כל אחד ואחד".

שרת החוץ אמרה גם כי אירן היא בעיה בינלאומית. "אירן היא אינה בעיה רק של ישראל ושכנותיה אלא בעיה בינלאומית, האידיאולוגיה הזאת לא תשתנה, לא ניתן לרצות אותה. ישראל רוצה להגיע לשלום עם כלל מדינות ערב, מבחינתי ההתייחסות שלי לשכנינו לא מבוססת על כעס או תסכול. המשא ומתן צריך להגיע מתוך אמונה שאפשר לסיים את הסכסוך, אנחנו סיכמנו ש"כלום לא מוסכם עד שהכל לא מוסכם".

לפני נאומה של לבני נאם גם שר החוץ הצרפתי ברנרד קושנר. "אנחנו דורשים לשחרר את גלעד שליט, אזרח צרפתי", אמר קושנר. "מה שמסוכן לכם בכל הקשור לאיראן מסוכן לכל העולם כולו. זה לא בא בחשבון שנעמוד בשקט , צרפת נחושה לעמוד מול איראן גם בכל דרך גם בצורת משא ומתן נחוש וגם בצורות אחרות".

שר החוץ הצרפתי גם פנה לאזרחי ישראל וקרא לבחור בציפי לבני לראשות הממשלה: "רציתי לפנות אליכם באופן אישי הישראלים, די קשה להיות ישראלי. אין לי ספק שידידתי ציפי לבני, אם ירצה השם, תהפוך לראש הממשלה שתביא שלום ותביא להקמת מדינה פלסטינית".

עבד אל נורי אל מליכי, שר ברשות הפלסטינית אמר כי הפלסטינים מחויבים למשא ומתן עם ישראל. "אנחנו לא נשקול מחדש, בשבילנו זו החלטה אסטרטגית למרות כל הקשיים מסביבנו. חלק מן הקשיים הם הקשיים אותם מערימה ישראל, התנחלויות, מחסומי דרכים ולחץ יומיומי של ישראל על הפלסטינים".

אל מליכי הוסיף: "אחרי אנאפוליס, אנחנו לא יכולים להראות לעמנו תוצאות, ואם לא נראה תוצאות מה יקרה? החמאס כמו שעלה לשלטון בעזה. אנחנו חייבים להראות לעם מה אנחנו עושים, אבל אנחנו גם חייבים להיות מודעים ללחץ הערבי עלינו. אנחנו לא ניכנע ללחץ, לוח זמנים לחוץ לא ישפיע עלינו. אנחנו מאמינים בפתרון של שתי מדינות לשני עמים. גם מחמוד עבאס אינו תומך בפתרון של מדינה אחת לשני עמים".