ח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), שהצית אש בין מצרים לישראל ואילץ את ראש הממשלה והנשיא להתנצל בפני נשיא מצרים, לא חוזר מהדברים שאמר. ויותר מזה – הוא מכנה את ההתנצלות הישראלית – התרפסות.

ליברמן פנה היום בישיבה מיוחדת לזכרו של רחבעם זאבי לנשיא מצרים חוסני מובארק ואמר: "בוא לביקור בישראל – או לך לכל הרוחות". בעקבות הדברים פרסם הנשיא פרס הודעת הסתייגות מיוחדת מהדברים, ואף שוחח עם הנשיא המצרי והסתייג מהדברים. גם ראש הממשלה אהוד אולמרט מיהר להתקשר למובארק, להסתייג ולהתנצל על הדברים.

"בדיוק להתרפסות הזו התכוונתי", אמר הערב ליברמן אחרי ששמע על שיחות הטלפון של פרס ואולמרט. "קודם כל שהנהגת ישראל תבקש סליחה מהעם על אוסלו ועל ההתנתקות". ליברמן אף הבהיר כי הוא אינו מתכוון להתנצל על הדברים שאמר, ועוררו את הסערה.

בהודעה מיוחדת שפרסם הערב הנשיא פרס הוא הביע צער על "התבטאות אינה הולמת כלפי הנשיא מובארק וארצו. "מדינת ישראל רוחשת כבוד עמוק לנשיא מובארק ולארצו על תפקידם המוביל והחשוב בקידום השלום באזור ועל מאמציהם האמיצים והבלתי פוסקים בנושא זה", אמר פרס.

הנשיא הוסיף: "יחסי ישראל-מצרים מלאי תוכן ומתקיימים הלכה למעשה במישורים רבים, מגוונים ומבוססים על כבוד הדדי, וקריאה בודדת אחת לא תקלקל מערכת יחסים עמוקה זו". לאחר פרסום ההודעה שוחח פרס בטלפון עם הנשיא המצרי, והעביר לו את המסרים הללו.

ראש הממשלה אולמרט שוחח גם הוא הערב עם הנשיא המצרי בטלפון. אולמרט אמר למובארק כי הוא מתנצל בשם מדינת ישראל על האמירות הבוטות שהפנה כלפיו ח"כ ליברמן. ראש הממשלה הוסיף כי ראוי היה שאמירות מסוג זה לא היו נשמעות, ומרגע שהן נאמרו מדובר בדברים מיותרים ומזיקים.

אולמרט הדגיש בפני מובארק כי ישראל רואה בנשיא מצרים שותף אסטרטגי וידיד קרוב, ורואה חשיבות עליונה בהידוק היחסים עם מצרים ובחיזוק השלום שבין המדינות.