פגישה בארבע עיניים. יחימוביץ' ואבו מאזן
פגישה בארבע עיניים. יחימוביץ' ואבו מאזן | צילום: AP ורויטרס

יושבת-ראש האופוזיציה שלי יחימוביץ' נפגשה היום ברמאללה עם יושב-ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ודנה עמו במצב במזרח התיכון ובחידוש המשא ומתן לשלום, על רקע קיפאון במגעים בין ישראל לפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"דיברתי על המחויבות שלנו למצות את האפשרויות לפתרון שתי המדינות לשני עמים", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה, "יחד עם החיוניות המוחלטת לשמירה על הביטחון שלנו, אזרחי ישראל, בכל הסדר ובכל מתווה".

בפוסט מפרטת יחימוביץ' את הסיבות שלשמן לדעתה, זהו הזמן "למצות כל מאמץ לפריצת דרך". בין היתר היא אומרת כי אבו מאזן "עלול להיות המנהיג הפלסטיני האחרון שאפשר לדבר איתו" וכי האמריקנים משקיעים מאמצים אינטנסיביים בחידוש השיחות.

"העמדה של ראש ממשלת קטאר והליגה הערבית כולה, עם כל הבעייתיות שלה, יוצרת כאן תקווה זהירה לפיוס עם חלק מהעולם הערבי", כותבת יחימוביץ'. לדבריה, ישראל "מאבדת שליטה על התהליך, בזמן שההכרה החד-צדדית במדינה הפלסטינית מעמיקה".

יו"ר העבודה מזהירה כי בלא הסכם, החלופה לשתי המדינות עלולה להיות מדינה דו לאומית, דבר אותו מכנה יחימוביץ' "אסון לחזון הציוני ולמדינה היהודית-דמוקרטית". לסיום מתחברת יחימוביץ' לשיח הכלכלי המתנהל בארץ בימים האחרונים ומבטיחה: "חברות האשראי יעלו את הדירוג שלנו ברגע שיהיה כאן שביב של תהליך מדיני".