היחסים יתחממו? נתניהו ואובמה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
נתניהו ואובמה. ארכיון | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בלחץ? בלשכת נתניהו חוששים שחברי הכנסת והשרים בליכוד מנצלים את בחירת הנשיא אובמה לשם הוצאת הודעות לתקשורת ומתן ראיונות, שעתידות רק "לסבך" עוד יותר את היחסים עם וושינגטון, וביקשו: "לא להתראיין בתקשורת על אובמה ללא תיאום מראש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים קיבלו דוברי חברי הכנסת ושרים בליכוד מסרונים למכשירים הניידים שלהם, בהם התבקשו להודיע ללשכת ראש הממשלה טרם מתן ריאיונות לתקשורת, מחשש להתבטאויות קיצוניות מדי ו"לא דיפלומטיות", לדבריהם בנושא בחירות המחודשת לנשיא של ברק אובמה.

דוברי חברי הכנסת מכחישים כי בלשכת ראש הממשלה חילקו להם "דפי מסרים", שעל פיהם יש להתראיין בתקשורת. לדברי כמה מהם, בקשה שהופנתה דווקא מצדם נענתה בשלילה על ידי הלשכה, אם כי הודגשה שוב הדרישה להודיע מראש על ראיונות כדי להימנע מ"הפתעות מיותרות".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אין כל שחר לטענות. מלשכת ראש הממשלה לא יצאה כל הנחייה כזאת".

 "על ישראל לדאוג לאינטרסים של עצמה"

לאחר שאובמה נשא את נאום הניצחון שלו, פוליטיקאים רבים בישראל התראיינו ומסרו הצהרות לתקשורת. בין היתר, אמר חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) כי "מדינת ישראל לא תתקפל בפני אובמה, בחירתו ממחישה שעל ישראל לדאוג לאינטרסים שלה בעצמה".

הוא הבהיר כי "אין על מי לסמוך חוץ מאשר על עצמנו. אובמה פגע בארצות הברית על ידי הנהגת מדיניות חוץ נאיבית וקלוקלת, אשר העדיפה את העולם הערבי במקום את העולם המערבי ואת ישראל".