חוק החרם ממשיך לעורר סערה, עכשיו גם באירופה.

שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון, פירסמה הערב הודעה לפיה באירופה מודאגים מהשפעתו של החוק על חופש הביטוי של אזרחי ישראל ושל הארגונים שרוצים להביע דעות פוליטיות.

גם הפלסטינים מפרסמים הערב תגובה ראשונה ושר הכלכלה של הרשות אומר כי הפלסטינים יחרימו מוצרים של חברות ישראליות שימלאו את לשון החוק.

דיון סוער בכנסת

בכנסת התקיים הערב דיון "40 חתימות" בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו. חברי הכנסת דנו בין השאר ב"חוק החרם" וראש הממשלה מתייחס לראשונה לחוק. את הדיון ואת דבריו של ראש הממשלה העברנו בשידור חי באתר. נתניהו נעדר מהדיון שלשום בחוק ומההצבעה עליו.

ראש הממשלה פנה ליושבי המליאה ואמר: "אני צריך כמה דקות קצרות מזמנכם זה גם יעבור מהר. אני אתאר את פעולות הממשלה ב-21 הימים שעברו".

אחרי שנתן קרדיט לממשלה על הארכת שעון הקיץ, ניקוי הקישון, בלימת ניסיון חדירת הפלסטינים מהגבול הסורי, התבלבל מעט עם "עצירת המשט מהאוויר" כשהתכוון למטס הפרובוקציה, קידום היחסים עם יוון ומדינות הבלקן, התייחס סוף סוף לחוק החרם.

דבריו הופרעו פעמים רבות ויו"ר הכנסת רובי ריבלין נאלץ לקטוע את הדיון פעמים רבות. במהלך הדיון הסוער הוצאה חברת הכנסת אורית זוארץ (קדימה) בכוח מהמליאה.

נתניהו פנה לחברי סיעת קדימה ואמר: "התקפות משולחות רסן של חברי האופוזיציה במיוחד מקדימה - אתם יזמתם את החוק הזה, חברים מרכזיים בקדימה. למשל, יו"ר סיעת קדימה, מיוזמות החוק, למשל יואל חסון, למשל רוחמה אברהם-בלילא, אנחנו מסכימים שזה אתם ואף אחד לא זייף את החתימות.

"אני מנסה להבין שאלה שעלתה פה – מדוע חברי הכנסת של קדימה שתמכו בהצעת החוק המקורית החליטו להתנגד בהצעת החוק הסופית. אולי הצעת החוק הייתה קלה מדי והוקשחה ולכן הם שינו את דעתם. אז אני רוצה להקריא לכם על מה היו חתומכי בכירי קדימה".

יו"ר האופוזיציה: "ראש הממשלה - כולך פוזה"

אחרי נאומו של נתניהו, עלתה לנאום יו"ר האופוזיציה ציפי לבני. עם עלייתה לדוכן הנואמים עזב את האולם חברה למפלגת קדימה ח"כ עתניאל שנלר.

לבני תקפה קשות את ראש הממשלה ואמרה: "חוק החרם כולו הוא חרחור שנאה בין פלגה העם". עוד אמרה כי "נתניהו מנצל את כוחם של חלשים, נבוב וחסר כל ערכים. כולך פוזה", אמרה לבני לראש הממשלה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק